Müftülük Haberler

Kayseri Müftülüğü KAYSERİ HUNAT HATUN CAMİİ’NDE BAYRAM NAMAZI

Kayseri Müftülüğü KAYSERİ HUNAT HATUN CAMİİ’NDE BAYRAM NAMAZI
Bu haber 28 Haziran 2017 - 19:27 'de eklendi

KAYSERİ HUNAT HATUN CAMİİ’NDE BAYRAM NAMAZI

Kayseri’de Ramazan bayramı heyecanı bayram namazıyla birlikte başladı. Camileri dolduran vatandaşlar hep birlikte bayram namazını kıldıktan sonra birbirleriyle tek tek bayramlaştı.

 

Sabah saatlerinde Hunat Hatun Camii’ni dolduran vatandaşlar Kayseri İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven tarafından verilen “Ramazan Bayramı” konulu vaazı dinledi. Daha sonra hep birlikte bayram namazı kılındı. İl Müftümüz Sayın Güven Bayram Namazını kıldırdı ve bayram hutbesini de okudu. Bayram namazının kılınmasının ardından vatandaşlar Kayseri protokolüyle bayramlaşmak için uzun kuyruk oluşturdu. Bayramlaşma sırasında büyüklerin ellerini öpen çocuklar ise özellikle büyük ilgi gördü.

Hunat Camii’nde gerçekleştirilen bayramlaşma programına Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili  Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Kayseri Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çolakbayrakdar, Ak Parti İl Başkanı Sayın Hüseyin Cahit Özden, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Burada açıklama yapan ve bayramın ülkeye huzur getirmesini dileyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Oruç tutan tutmayan, en azından bu manevi değerlerimize saygı gösteren herkesin de bayramını tebrik ediyorum. Bugün artık bayram yapacağımız bir gün. Sıkıntıların, acıların konuşulacağı bir gün değil. Onun için sabahtan başlayarak hep iyi şeyler söylemeye dilimizi alıştırmaya, herkesle güler yüzle bayramlaşmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Bayram namazı sonrası İl Müftülüğümüz tarafından Yemen’li öğrencilerle kahvaltı programı düzenlendi.  Daha sonra personelle bayramlaşma programı düzenlendi.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA