Müftülük Haberler

Kayseri Müftülüğü KAYSERİ’DEKİ YEMENLİ ÖĞRENCİLERLE BAYRAMLAŞMA

Kayseri Müftülüğü KAYSERİ’DEKİ YEMENLİ ÖĞRENCİLERLE BAYRAMLAŞMA
Bu haber 28 Haziran 2017 - 19:27 'de eklendi

KAYSERİ’DEKİ YEMENLİ ÖĞRENCİLERLE BAYRAMLAŞMA

Kayseri Erciyes Üniversitesinin farklı fakültelerde ve Uluslar arası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören Yemenli öğrenciler, ailelerinden binlerce kilometre uzaklıkta Kayseri’de Ramazan Bayramı’nı geçiriyorlar.

 

İl Müftülüğümüzün organizasyonuyla bayram namazında Hunat Camii’nde buluşan 24 Yemenli öğrenci, toplu bayramlaşmanın ardından hep birlikte İl Müftülüğü’nde İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında İl Müftü Yardımcılarımız Tandoğan Topçu, Atıf Akşit ve Emekli İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer ile birlikte kahvaltı yaptılar.

 

Çok güzel bir bayram sabahına şahitlik ettiklerini belirten İl Müftümüz Sayın Güven, “Cetvelle çizilen sınırlar kardeşliğimize engel olamaz. Müslümanlar olarak ümmet şuuru içerisinde hep birlikte haraket etmeliyiz. Şehrimize Yemen’den okumak için gelen öğrenci kardeşlerimizle bayramlaştık, bayram namazını hep birlikte kıldık, bir nebze de olsa onlara ülkelerinden uzakta bayram yaşatabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.

 

Yemenli öğrenciler ise “Kayseri halkına çok teşekkür ediyoruz, bize kucak açtıkları için. Hep bize sıcakkanlı davrandılar. Biz burada kendimizi aile ortamında hissediyoruz. Ayrıca bugün burada bizlere bayram sabahı kahvaltı veren İl Müftüsü Sayın Güven’e çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Yapılan sabah kahvaltı sonrası günün anısına toplu hatıra fotografı çekildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA