Kilis’te Sabah Namazı Buluşması

Kilis’te Sabah Namazı Buluşması

kilis’te sabah namazı buluşması

14 Ocak 2022 - 19:01

Kilis İl Müftülüğü, pandemi tedbirleri kapsamında ara verilen “Sabah Namazı Buluşmaları”nı yeniden başlattı.

Bu kapsamda Kovid-19 tedbirlerine riayet ederek Her Cuma günü Şakir Atik Camii'nde düzenlenen buluşmaya Diyanet işleri Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Dursun Aygün, İl Müftü Vekili Recep Çarpar, İl Müftü yardımcıları, din görevlileri, gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah ezanından sonra başlayan programda cemaate hitap eden Dr. Dursun Aygün;

"Pandemi nedeniyle yan yana, omuz omuza saf tutmaya, gönül gönüle kaynaşmaya hasret kalmıştık. Bu hasret ve özlemin bir yansıması olarak bugün genciyle, yetişkiniyle, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle sabah namazında buluşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Sohbetinde; Kıyamet günü Allah’ın arşının gölgesinde gölgelenmeyi hak eden yedi sınıf insana değinen Başmüfettiş Aygün, "Bu yedi sınıftan birinin de Allah’a ibadetle yetişen gençler” olduğunu belirtti. Akabinde sabahın bu erken saatinde camiyi dolduran gençlere Peygamberimizin(Sas) bu müjdesine mazhar olmaları için dua etti.

Sohbetin devamında Aygün; Namazın çok önemli bir ibadet olduğuna işaret ettikten sonra sadece namaz, zekat, oruç, haccın değil vatan için, din için, mukaddesat için çalışmanın da ibadet kapsamında olduğunu ifade etti." 

Buluşmanın ardından cemaate ikramlarda bulunuldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afyonkarahisar'da Türkiye Diyanet Vakfı Sokak Hayvanlarını Unutmadı.
Afyonkarahisar'da Türkiye Diyanet Vakfı Sokak Hayvanlarını...
"il Müftülüğümüz Ve Tdv çorum şubesi’nden Yardım Seferberliği"
"il Müftülüğümüz Ve Tdv çorum şubesi’nden Yardım...