Müftülük Haberler

KKÖ İÇİN DANIŞTAY ÖNEMLİ KARARI VERDİ

KKÖ İÇİN DANIŞTAY ÖNEMLİ KARARI VERDİ
Bu haber 10 Temmuz 2017 - 14:12 'de eklendi

İstanbul’da yaşanan bir olayda bir Diyanet personeli çalıştığı kuruma yönelik aşağılayıcı ifadeler için bir yazı yazmış ve bu yazı 9.10.2013 tarihinde bir internet sitesinde yayımlanmıştır.

18.11.2013 tarihinde soruşturmacı görevlendirilmiş, 20.12.2013 tarihinde soruşturmaya başlanmıştır. Soruşturma sonrasında, Diyanet personeline 1 yıl süreyle kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilmiştir.

657’de yer alan hüküm gereğince, disiplin cezasına konu fiilin öğrenildiği tarihten itibaren 1 ay içinde soruşturmaya başlanılması zorunludur.

Cezanın iptali için açılan davada, cezaya konu yazının öğrenildiği tarihten itibaren 1 ay içinde soruşturmaya başlanmadığı gerekçesiyle, idare mahkemesince, ceza iptal edilmiştir.

Diyanet’in temyiz etmesi üzerine dosyayı görüşen Danıştay 5. Dairesi önemli bir karar vermiştir. Mahkeme heyeti, Diyanet İşleri Başkanlığının 30.10.2013 tarihinde disiplin soruşturmasına başlanması yönündeki yazıyı temel alarak, 1 aylık zamanaşımı süresi içinde soruşturmaya başlandığına karar vermiş ve idare mahkemesi kararını iptal etmiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA