Müftülük Haberler

Mersin Müftülüğü Bayram Namazı Hz.Mikdat Camiinde Coşkuyla İdrak Edildi

Mersin Müftülüğü Bayram Namazı Hz.Mikdat Camiinde Coşkuyla İdrak Edildi
Bu haber 28 Haziran 2017 - 19:26 'de eklendi

Bayram Namazı Hz.Mikdat Camiinde Coşkuyla İdrak Edildi

 

Bayram Namazı Hz.Mikdat Camiinde Coşkuyla İdrak Edildi

Tüm İslam Alemi’nin büyük bir çoşku ve heyecanla beklediği Ramazan Bayramı, İlimiz Müftülüğü tarafından Yenişehir Hz. Mikdat  Camiinde düzenlenen programla idrak edildi.

Bayram Namazına Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Sahil Güvenlik Komutanı ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne katıldı.

Bayram namazı öncesi bir konuşma yapan İlimiz Müftüsü Dursun Ali Coşkun, rahmet ve mağfiret ayı Ramazan-ı şerif’i geride bırakmış bulunuyoruz. Rabbimiz tutmuş olduğumuz oruçları, zekatlarımızı, fitrelerimizi kabul eylesin.

Müslümanlar olarak hepimiz Ramazanın eğiten, şifa veren, tazeleyen günlerini yaşadık, gecelerini ihya etmeye çalıştık. İmsakın bereketinden, iftarın sevincinden, teravihin birlik ve beraberliğinden, mukabelenin huzurundan nasibimizi aldık. Kur’an’la, oruçla, fıtır sadakasıyla, zekatla bedenimizi ve ruhumuzu arındırdık, Rabbimize yakınlaşmaya gayret gösterdik. Ramazan ayı boyunca hep birlikte irade eğitiminden geçtik, irademizi heva ve heveslerimizin, arzu ve isteklerimizin kölesi olmaktan kurtardık. Şimdi şükretme ve sevincimizi, neşemizi, huzurumuzu birbirimizle paylaşma zamanı diyerek sözlerini şu temennilerle tamamladı.

Bu bayramın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış, merhamet ve esenlik getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Bayramınız mübarek olsun."

Program, kılınan bayram namazının ardından yapılan bayramlaşmayla sona erdi.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA