Müftülük Haberler

Müftü Yardımcımızı kaybettik!

Müftü Yardımcımızı kaybettik!
Bu haber 08 Şubat 2018 - 22:50 'de eklendi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 15 gündür tedavi gören Van İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdulvahap ŞAKRAK vefat etti.

Şakrak’ın cenazesi yarın Van Merkez Yeni Nurşin Camii’nde kılınacak cuma namazının ardından Van Garipler Mezarlığına defnedilecek
Rabbim rahmet eylesin .mekanı cennet olsun. Ailesinin başı sağolsun. Rabbim sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Dr. Abdulvahap ŞAKRAK
20.05.1973 tarihinde Van’da doğdu. İlk ve Orta tahsilini Van’da yaptı. Aynı ilde lise öğrenimini derece ile bitirdi. İlin değişik medrese hocalarından Arapça, Fıkıh ve Tefsir derslerini aldı. 1993 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başladığı yükseköğrenimini 1997 yılında okul birincisi olarak bitirdi. Aynı fakültede “Abdest Namaz ve Oruç konusunda Hanefi ve Şafii Mezhebinin Farklı Görüşleri ve Delilleri” konulu tezi ile İslam Hukuku’nda Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı alanda “Namazların Birleştirilmesi (Yahudi ve Hıristiyanlıkta Günlük İbadetlerin Birleştirilmesi Katkılı)” konusunda doktora çalışmasını bitirdi. 1992 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda İmam Hatip olarak göreve başladı. 1998 yılında 25 yaşında iken Bingöl/Adaklı ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. Şanlıurfa/Suruç ve Bitlis/Tatvan İlçesinde İlçe Müftülüğü yaptı. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Danimarka’ya Din Görevlisi olarak gönderildi. Burada 8 ay İngilizce kursuna katıldı. 5 Yıl Din Görevlisi olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında Ağrı/Patnos İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. 02. 09. 2014 tarihinde Van Büyükşehir İl Müftü yardımcılığına atandı. Halen Van İl Müftülüğünde görevine devam eden ŞAKRAK evli ve dört çocuk babasıdır.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA