Muğla’da Islam’ı Araştırdı Müslüman Oldu.

Muğla'da Islam’ı Araştırdı Müslüman Oldu.

islam’ı araştırdı müslüman oldu.

20 Eylül 2022 - 18:25

Muğla Milas’ta İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirten Japon uyruklu Taketo Kitami için Milas Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar, İslam dininin temel esasları hakkında Kitami’ye bilgiler verdi.
 

İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar, “Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.)’dir. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslam’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa'nın Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı Kelime-i Şehadet ile dile getiririz. Şimdi sizin Kelime-i Şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” dedi.
 

Merasim, Kitami’nin Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.
Kitami Müslüman olduktan sonra "Mustafa" ismini aldı.
 

Mustafa'yı tebrik eden Müftü Yusuf Yaşar ihtida Belgesi" ile birlikte kendisine Kur'an-ı Kerim meali ve çeşitli kitaplar hediye etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yozgat'de Cami Ve Kur’an Kurslarında Tadilat Ve Tamiratlar Devam Ediyor
Yozgat'de Cami Ve Kur’an Kurslarında Tadilat Ve Tamiratlar Devam...
Giresun'da öğrencilerin ‘hayalleri Gerçek Oldu’
Giresun'da öğrencilerin ‘hayalleri Gerçek Oldu’