Müftülük Haberler

Mütlükte ilk resmi nikah kıyıldı

Mütlükte ilk resmi nikah kıyıldı
Bu haber 27 Ocak 2018 - 12:01 'de eklendi

Müftülükte ilk resmi nikah kıyıldı
Tekirdağ’da müftülük ilk resmi nikahı kıydı

TEKİRDAĞ – Müftülere resmi nikah yetkisinin verilmesinin ardından Tekirdağ’da ilk resmi nikah Çerkezköyilçe müftüsü Veli Vehbi Bardakçı tarafından kıyıldı.
Çerkezköy İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, ilk kez resmi nikah kıymak için nikah masasına oturdu. Mustafa Salman ve Ayşe Karslı çiftinin nikahını kıyan Müftü Bardakçı şahitler eşliğinde çiftin nikah işlemlerini tamamladı.
“En çok isteğimiz yerine geldi”
Genç çift resmi nikah kıyma yetkisinin müftülüklere verilmesinin çok avantajlı olduğunu ifade ettiler. Ayşe Karslı “Müftülere verilmesi çok büyük şans bizim için. İlk nikahın bizim olması da çok güzel. Gönlümüz nikahımızın bu şekilden olmasından yanaydı bu benim en büyük isteğimdi.” dedi. Damat Mustafa Salman ise, “En büyük isteğimiz yerine geldi. Rabbime şükürler olsun bu da gerçekleşti.” ifadelerine yer verdi.
Nikah kıyma işleminin ardından Müftü Veli Vehbi Bardakçı, yaptığı duanın ardından evlilik cüzdanını Ayşe Karslı’ya teslim etti. Genç çift ve aileleri daha sonra objektiflere mutluluk pozu verdiler.
Öte yandan, nikah esnasında gelin Ayşe Karslı, Mustafa Salman ile evlenmeyi kabul ediyor musunuz sorusuna, hayırlısıyla evet demek istedi ve ilk önce hayır diyerek espri yaptı. Salonda bulunanlar bir süre şaşkınlık yaşarken gelin Ayşe Karslı durumu açıkladı

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA