Müftülük Haberler

Ordu Müftülüğü Müftü Öztürk Öğrencilerle bir Araya Geldi

Ordu Müftülüğü Müftü Öztürk Öğrencilerle bir Araya Geldi
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 6:04 'de eklendi

Müftü Öztürk Öğrencilerle bir Araya Geldi

Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen bir proje dâhilinde değişik illerden öğrencilerin Diyanet Vakfınca ağırlandığı “Mesleki Gelişim” Kampında öğrencileri ziyaret eden Müftü Öztürk öğrencilerle sohbet yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince Türkiye’nin çeşitli illerinden elliye yakın öğrenci Ordu Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam-Hatip Lisesinde 15 gün devam edecek olan “Mesleki Gelişim Kampında” Türkiye Diyanet Vakfınca misafir ediliyor. Kamp boyunca öğrencilere mesleki derslerinin geliştirilmesinin yanında bilgi ve görgülerini artırmak ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla çeşitli programlar ve etkinlikler düzenleniyor.

Program kapsamında Orduda bulunan öğrencileri ziyaret eden İl Müftüsü Öztürk, öğrencilerle karşılıklı bir süre sohbet ettikten sonra İmam Hatipli olmanın ne anlama geldiğinin önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Müfredat bakımından hem dini hem de müspet ilimlerin tahsil edildiği İmam-Hatip Liselerinin dünyada başka bir örneğinin olmadığının altını çizen Öztürk “İmam-Hatipliler zaman zaman birçok zorluklarla karşı karşıya bırakılmıştır. Ancak o günler çok gerilerde kaldı. Bu okullarımız milletimizin gönlünde büyük teveccüh bulmuş ve bulmaya devam etmektedir. Sizler sadece bir öğrenci değilsiniz. Milletimizin sizlerden büyük beklentileri var. Sadece milletimizin değil, İslam ümmetinin de sizlerden büyük beklentileri var. Gözü kulağı milletimizde olan, ümmettin adeta sığınağı ve ümidi haline gelmiş ülkemizin bu müstesna okullarında eğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz taşıdıkları misyona uygun, kendilerine beslenen güzel duyguları boşa çıkarmayacak şekilde çalışmalıdırlar.” Diyerek öğrencilere İslam coğrafyasında yaşananlara ait İslam’ın çözüm önerilerini ve İmam-Hatip okullarının ülkemize, milletimize ve ümmete yapabileceği katkılara dair bilgiler verdi.   

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Müftü Öztürk, Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatının yürüttüğü hizmetler konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Ziyarette İmam-Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Tatlıgül ile de bir süre sohbet eden Öztürk, birlikte yapılan çalışmalarda gösterdikleri işbirliği ve sundukları katkılar nedeniyle Müdür Tatlıgül’e teşekkür etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA