Müftülük Haberler

Ordu Müftülüğü Şehitlerimiz Dualarla Yâd Ediliyor

Ordu Müftülüğü Şehitlerimiz Dualarla Yâd Ediliyor
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 6:04 'de eklendi

Şehitlerimiz Dualarla Yâd Ediliyor

İl Müftüsü Mürsel Öztürk, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü Dolayısıyla Ordu Valiliğince uygulamaya konulan programlara katıldı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1.Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programların ilki Ordu Şehitliğinde gerçekleştirildi. Ordu Valisi Seddar Yavuz’un başkanlığında ordu protokolü, şehit yakınları ve vatandaşların katıldığı şehitlik ziyaretinde, şehitlerin kabirleri ziyaret edilip Kur’an-ı kerim tilavet edildi. Yapılan ziyaret İl Müftüsü Öztürk’ün yaptığı dua ile son buldu.

Şehitlik ziyaretinin ardından Altınordu ilçesi Atik İbrahim Paşa camiinde öğle namazından önce şehitler için Kur’an-ı kerim tilavet edilip, mevlit okundu. Vali Seddar Yavuz’un da katıldığı program il müftüsü Öztürk tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Şehitlerimizi anmak üzere camiye gelen vatandaşlara Vali Yavuz ve protokol üyeleri tarafından cami bahçesinde ikramı dağıtıldı.

Yine aynı gün Vali Yavuz ile birlikte il müftüsü Öztürk,  Korgan ilçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz gecesi 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda savaş uçaklarının kalkışını engellemeye çalışırken darbeci askerler tarafından kafasından vurularak şehit edilen Emrah Sapa’nın Korgan’ın Sarıalıç mahallesinde bulunan kabrini ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen kabir ziyaretinde Kur’an-ı kerim tilavet edilip duada bulunuldu.

Şehit kabri ziyaretinin ardından şehitlerin aileleri de ziyaret ediliyor.

Müftülük tarafından yürütülen programlar hakkında konuşan müftü Öztürk “15 Temmuzu unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehitlerimizi bütün camilerimizde düzenlenen Kur’an-ı kerim tilaveti, mevlidi şerif ve ardından edilen dualarla yâd etmeye devam edeceğiz. 14 Temmuz Cuma günü Cuma namazı öncesi okunan hatmi şeriflerin duası yapılacak ve şehitlerimiz için özel bir program camilerimizde gerçekleştirilecek. Bütün vatandaşlarımızı şehitlerimiz için düzenlenen programlara katılmaya davet ediyorum. 15 Temmuz şehitlerimize ve dolayısıyla bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum” dedi.

11 Temmuz Salı günü başlayan “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü” programları hafta boyunca devam edecek.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA