Müftülük Haberler
Akif Kaplan

Ramazan Her Günahı Af Ettirir!!!

Ramazan Her Günahı Af Ettirir!!!
Bu haber 23 Mayıs 2017 - 18:10 'de eklendi

Doğu’da olsun Batı’da olsun terör -şiddet- ahlaksızlık- adaletsizlik- tüm acımasızlığıyla devam ediyor. Olsun sorun yok; çünkü Ramazan geliyor. Herkes af olacak.

Hemen en yakın markete gidilip tarihi geçmek üzere olan birbiriyle alakasız ürünlerle dolu bir Ramazan kolisi hazırlayacağız ihtiyaç sahipleri için.

En yakın Ramazan çadırının nerede kurulduğunu araştıracağız. Hacivat-Karagöz var mı soracağız.

Çevredeki camileri hızlıca bir gözden geçirip bakacağız. Hocası genç olan, sesi güzel olan ve teravihi hızlı kıldıran hangisi diye.

Sonra bir Kur’an-ı Kerim arayacağız evde. Muhtemelen çeyiz sandığında ya da duvarda bir yerdedir, bulup tozunu sileceğiz. Çünkü mukabeleler başlıyor.

Faizli kredisinin taksiti henüz bitmemiş ama tüm mobilyaları yenilenmiş evimizden koşa koşa mukabele dinlemeye gideceğiz. Ee n’apalım kendimiz okusak bitiremeyiz ki değil mi? Pratiğimiz yok. Kekeleye heceleye bi daha ki Ramazan’a ancak biter. Mukabele daha kolay. Hem arada uyuyabiliyorsun ve okunmaya devam ediyor. Bu müthiş bi kolaylık.

Heeeyy gidi! Ben bu caminin sandığına vaktiyle para atmıştım. Yani burada benim de bir tuğlam var.

İçeriğindeki emir ve yasakları pek mühimsemesem de mukabele dinlerken kendimi Hz. Muhammed’in karşısında ki Cebrail gibi hissediyorum.

Belki de Hz. Ebubekr gibi…

O ki zulüm gören Bilal-i Habeşî’yi işkenceden kurtarmak için bir sürü para döküp satın alıp hür bırakmıştı. Üstelik Habeşli siyah bir kölenin onurunu ve hayatını kurtarırken milliyetçilik falan da yapmamıştı.

– Hayır hayır yanlış hatırlıyorum. Önce cami yaptırdı O. Camiye yardım etmek daha sevap. Üstelik doğru yerine yardım etti. Minare yaptırdı! Lütfen vaazları doğru dinleyelim. Vaazın sonunda camiye geliyorsun sonra böyle yanlış hatırlıyorsun.

Hmm. Ne diyordum? Suudi Kral Abdülaziz’in ABD ile silah ticaretini Ramazandan önce yapması çok akıllıca. Ramazanda af ettirecek kerata. Zaten Kâbe’nin dibinde oturuyor. Yoksa tepesinde miydi? Aman neyse işte.

Ramazan tüm günahları af ettirir!

Hem ne diyor Allah (cc): Kul hakkı hariç tüm günahları bağışlarım demiyor mu? Eee! Şunun şurasında bir kaç bomba daha atıldı mı ortada kulluk yapacak kimse kalmayacak. Dolayısıyla kul hakkı da olmayacak işte. İslam Âlemi’nin liderleri çok zekî. İşi kökünden hallediyorlar.

Bizi sorsan biraz önce anlattım. Ramazan kumanyası, mukabele ve hızlısından bi teravihin af ettirmeyeceği günah yoktur!

Sahile vuran cesetler, susuzluktan ve açlıktan ölen insanlar, organ mafyalarının eline düşenler, kurşuna dizilenler, kimyasal gazlarla eriyerek, kan kusarak can verenler…

Akşam yemek bulup bulamayacağından endişeli oruç tutanlar. Bir de iftarsız ve sahursuz oruç kabul oluyor mudur diye soruyorlar.

Bizde hiç şöyle bir soruya rastladınız mı? Bütün gün aç-susuz duruyorum ve eğer sosyal medyada rastlamazsam bir kere bile aklıma mazlum coğrafyanın insanları gelmiyor. Akşam da hocanın yanık yanık okuduğu ezanla sofrayı silip süpürüyorum da çok yediğim için teravih kılmadan eritemiyorum. Teravih bitene kadar bi bakıyorum yine acıkmışım. Bu şekilde orucum kabul olur mu?

Hiç böyle bir soru işittiniz mi?

İftarsız – sahursuz oruç mu var ki kabul olmasın? Sen sakız orucu bozar mı onu sor.

Bırakalım bunları. Söyledik ya Peygamberimiz ve en yakın arkadaşı Hz. Ebu bekr önce insan onurunu ve hayatını mı kurtardı yoksa cami mi yaptırdı? Hatırla… Konuştuk bunu.

Ayy! Az kalsın unutuyordum. Bu sene fitrenin en azı kaç liraydı. Verelim de fakirler iftarsız – sahursuz oruç tutmasın.

Allah’ım! Verdiğin nimetlere şükürler olsun. SEN OLMAYANLARA DA VER. Benden istemesinler. AMİN.

 

 

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA