Rize’de Idlib’e Yardım Kampanyasına Kur’an Kurslarımızdan...

Rize'de Idlib’e Yardım Kampanyasına Kur’an Kurslarımızdan Destek

idlib’e yardım kampanyasına kur’an kurslarımızdan destek

21 Şubat 2020 - 18:56

AFAD koordinesinde, Rize Valiliği ve Rize Belediyesi öncülüğünde, Sivil Toplum Kuruluşları, Rize halkı ve tüm kesimlerin katılımıyla İdlib için düzenlenen ayni yardım kampanyasına Kur’an kurslarımızdan büyük destek.

Suriye’de savaşın mağdur ettiği kardeşlerimizin durumu hala vahametini korurken yaşanan yoğun bombardıman altında aileler yiyecek, giyecek ve barınma sorunu yaşıyor.

Bu bağlamda asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız kardeşlerimizin acısını dindirmek ve sorunlarına çözüm üretmek maksadıyla Kur’an kurslarımızda okuyan öğrenciler, hocalarının ve ailelerinin de katkılarıyla yaşam malzemesi topladılar.

Diyanet Gençlik Öğrenci Topluluğu ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü üniversite öğrencileri, toplanan yardım kolilerini Kur’an kurslarından teslim alarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki yardım toplama merkezine götürdüler.

Yardım kolilerini hazırlayan kurs öğrencileri, kardeşlerine yardım yapabilmenin sevincini yaşarken, kolileri İdlib’e göndermek üzere yardım merkezine teslim eden üniversite öğrencileri hayri hizmetlerde görev almaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x