Rize’de Uzaktan Eğitim Sistemiyle 53 Hafız Mezun Oldu

Rize’de Uzaktan Eğitim Sistemiyle 53 Hafız Mezun Oldu

rize’de uzaktan eğitim sistemiyle 53 hafız mezun oldu

28 Nisan 2020 - 18:55

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesiyle hafızlık eğitimi verilen  Kur'an kurslarında eğitim uzaktan görüntülü sistemle devam ediyor.

Bu süreçte Rize İl ve İlçe Müftülüklerine  bağlı hafızlık Kur'an kurslarında uzaktan görüntülü sistemle eğitim görüp hafızlığını tamamlayan öğrenci sayısı 53’ü buldu.

Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Rize genelinde hafızlık Kur'an kurslarında eğitim gören hafızların eğitimlerinin uzaktan görüntülü sistemle devam ettiğini belirterek azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını ifade etti.

Çakmakçı, “Yaşadığımız bu zor süreçte uzaktan derslerini veren hafızlarımız yüzümüzü güldürüyor. 1149 hafızlık öğrencimizle uzaktan eğitime devam ediyoruz. Hocalarımızın uzaktan eğitimle hafızlarımızı dinlediği bu dönemde 53 hafızımızın hafızlıklarını tamamlamaları bizleri son derece mutlu etti. Hafızlık ders dinlemeleri ve yüzüne dersler görüntülü arama yöntemiyle yapılıyor. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerimize çekildiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması için Kur'an kursu hocalarımız elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu anlamda hocalarımıza, öğrencilerimize ve hassasiyet gösteren velilerimize çok teşekkür ediyorum” diyerek “Rabbim en kısa zamanda bu zor günleri atlatarak güzel günlere kavuşmamızı nasip etsin” temennisiyle niyazda bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x