Müftülük Haberler

Rize Müftülüğü Camiler ve Din Görevlileri Haftası Rize'de Kutlandı

Rize Müftülüğü Camiler ve Din Görevlileri Haftası Rize'de Kutlandı
Bu haber 07 Ekim 2017 - 13:14 'de eklendi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Rize'de Kutlandı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ilimizde Konferans ve Kur’an Ziyafeti programlarıyla icra edildi.

Kurra Hafız Mustafa Yılmaz’ın Kur’an tilaveti ve İl Müftümüz İsmail Yalçın’ın açılış konuşmasıyla başlayan programa Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Karaman, daire amirleri, ilçe müftüleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2.Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar’ın verdiği “Medeniyet Merkezi Cami” konulu konferansın ardından. 2014-2015 yıllarında Dünya Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma birinciliği olan Mısırlı Kurra Hafız Dr. Muhammed Recep, gerçekleştirdiği Kur’an ziyafetiyle davetlilere eşsiz bir gece yaşattı.

Program sonunda Dr. Hüseyin Kayapınar ve Dr. Muhammed Recep’e plaket takdiminde bulunuldu.

Konferans

 

Kur’an Ziyafeti

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA