Müftülük Haberler

Rize Müftülüğü Tophane Mahallesinde Kur’an Kursu Temeli Atıldı

Rize Müftülüğü Tophane Mahallesinde Kur’an Kursu Temeli Atıldı
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 7:37 'de eklendi

Tophane Mahallesinde Kur’an Kursu Temeli Atıldı

Tophane Mahallesi’nde mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi’ne ait olan arsa üzerinde yapılacak olan ortalama 100 öğrenci kapasiteli 5 katlı Kur’an kursu binası için temel atıldı.

03 Temmuz 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilen temel atma merasimine Rize Milletvekili Hasan Karal, Kocaeli Milletvekili Zeki Aydın, Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Müftümüz İsmail Yalçın, Müftü Yardımcımız Hakkı Gür, Güneysu İlçe Müftüsü Abdulkerim Çelik, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle halkı katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan merasimde protokol, bu mahallede yapılacak kursun önemine değinerek hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.

İl Müftümüz İsmail Yalçın’ın duası ve protokol üyelerinin düğmeye basması ile temel atma işlemi gerçekleştirildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA