Samsun’da Diyanet Işleri Başkanı Erbaş, Kişisel Sosyal Medya...

Samsun'da Diyanet Işleri Başkanı Erbaş, Kişisel Sosyal Medya Hesaplarından Yaptığı Paylaşımda, "soykırım" Iddiası Milletimize Atılan Bir Iftiradır, Kabul Edilemez." Dedi.

diyanet işleri başkanı erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "soykırım" iddiası milletimize atılan bir iftiradır, kabul edilemez." dedi.

25 Nisan 2021 - 19:05

"Soykırım" iddiası bir iftiradır, kabul edilemez."

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Soykırım" iddiası bir iftiradır, kabul edilemez." dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasına tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Soykırım" iddiası milletimize atılan bir iftiradır, kabul edilemez." dedi.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Medine Sözleşmesi ile temelleri atılan birlikte yaşama tecrübesini dünyaya tanıtan İslam Medeniyetidir. Farklı dinden ve ırktan milyonlarca insanı Osmanlı asırlarca barış içerisinde yaşatmıştır. "Soykırım" iddiası milletimize atılan bir iftiradır, kabul edilemez."


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayburt'ta Il Müftüsü Hasan Başoğlu, Kurban Vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına Verdi
Bayburt'ta Il Müftüsü Hasan Başoğlu, Kurban Vekaletini Türkiye...
Yalova'da Yaz Kur'an Kursu Kayıtları Başlıyor
Yalova'da Yaz Kur'an Kursu Kayıtları Başlıyor