Müftülük Haberler

Siirt Müftülüğü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit Okundu

Siirt Müftülüğü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit Okundu
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 4:28 'de eklendi

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İçin Mevlit Okundu

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü ve Milli Birlik Günü kutlamaları devam ediyor. Çarşı Hacı Abdulhakim Sancak Camisinde Siirt’te şehitlerin ruhlarına ithaf edilmek üzere okunan 500 hatmi şerifin duası yapıldı.

Tekbir, Tehlil, Salavat’ı Şerif ve Yasin’in okunmasının ardından söz alan Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla ülke genelinde  şehitlerin ruhlarına ithaf edilmek üzere 100 bin hatmi şerifin okunduğunu belirtti.Arvas bu hatmi şeriflerin 500 ünün Siirt il genelindeki Diyanet İşleri Başkanlığı personeli  ve Kuran Kurs öğrencileri ile vatandaşlar tarafından okunduğunu söyledi. Ülkemizi bir daha bu tür tehlikelerle karşı karşıya bırakmaması için dua eden Arvas, daha sonra hatmi şeriflerin duasını yaptı.

Camide Cuma namazı öncesi gerçekleştirilen  etkinliği Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Kurum amirleri, Siyasi parti temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu takip etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA