Müftülük Haberler

Siirt Müftülüğü 15 TEMMUZ SENE-İ DEVRİYESİNDE YAPILACAK ETKİNLİKLERLE ALAKALI TOPLANTI YAPILDI

Siirt Müftülüğü 15 TEMMUZ SENE-İ DEVRİYESİNDE YAPILACAK ETKİNLİKLERLE ALAKALI TOPLANTI YAPILDI
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 4:28 'de eklendi

15 TEMMUZ SENE-İ DEVRİYESİNDE YAPILACAK ETKİNLİKLERLE ALAKALI TOPLANTI YAPILDI

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, 15 Temmuz gecesi yapılacak olan programlar hakkında aylık mutat toplantısında personele bilgi verdi.

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Siirt İl Müftülüğü 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni savuşturmanın sene-i devriyesi münasebetiyle "Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara" şiarıyla çeşitli anma programlarının hazırlandığını belirtti. 

Arvas, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan genelge çerçevesinde İl Müftülüğü tarafından yapılacak programlar, Başkanlığımız öncülüğünde milletimizin katılımıyla "Şehitlerimiz İçin 100 Bin Hatim Okuyoruz" kampanyası başlatılmıştır. 14 Temmuz 2017 Cuma günü Cuma namazı öncesi tüm camilerimizde, bu toprakları vatan kıldığımız günden beri değerlerimiz uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhlarına ithafen düzenlenen "Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı" sonrasında İlimizde okunan 500 hatm-i şerifin duası yapılacaktır.

14 Temmuz 2017 Cuma günü için Diyanet İşleri Başkanlığınca özel olarak hazırlanan "hutbe" tüm camilerde ve mescitlerde okutulacaktır. 15 Temmuz sürecinin özellikle gelecek nesiller nezdinde bir ruha dönüştürülmesi amacıyla;

Camilerimizde de Cuma Namazından evvel ; Tekbir, Tehlil, Salat, Kur’an-ı Kerim (Yasin) Tilaveti, Kaside/İlahi ve  duadan oluşan "Şehitlerimizi Anma Özel Programı" gerçekleştirilecektir.

14 Temmuz Cuma günü tüm Yaz Kur’an Kurslarımızda öğrenci ve velilerin katılımıyla; Sala dinletisi, Kur’an-ı Kerim (Yasin) Tilaveti, DİB 15 Temmuz Belgeseli, Tesbihat, Kaside/Ezgi, ilahi, Şiir Dinletisi, ve Duadan Oluşan proğram gerçekleştirilecektir.

 

15 Temmuz 2017 gecesi cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık tutulacaktır.15 Temmuz 2017 Cumartesi gününü 16 Temmuz 2017 Pazar gününe bağlayan gece saat 00.13’te başta ilimiz olmak üzere ilçe, belde ve köylerimizin tüm camilerimizde eşzamanlı olarak salâlar okunacaktır.

 15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz" başlığıyla panel düzenlenecektir” dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA