Müftülük Haberler

Siirt Müftülüğü TÜM CAMİLERDE ŞEHİTLERİ ANMA PROĞRAMI DÜZENLENDİ

Siirt Müftülüğü TÜM CAMİLERDE ŞEHİTLERİ ANMA PROĞRAMI DÜZENLENDİ
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 19:27 'de eklendi

TÜM CAMİLERDE ŞEHİTLERİ ANMA PROĞRAMI DÜZENLENDİ

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü ve demokrasi,milli birlik günü kutlamaları başladı. Ülke genelinde düzenlenecek olan kutlamalar çerçevesinde ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

İlk tören bu gün saat 11.00 de şehitlikte düzenlendi.Buradaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Ensar Camisi Müezzini İsa Utlu hoca tarafından  Kuranı Kerim tilaveti yapıldı.İl Müftüsü Faruk Arvas’ın okuduğu duanın ardından Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkanı Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve diğer protokol üyeleri tarafından şehitlerin mezarlarına karanfiller  bırakıldı ve dualar okundu.

Buradaki tören şehitlik müzesinin gezilmesi ile sona erdi.

İkinci tören Yeni Mahalle Camisinde yapıldı.Şehitlerin ruhlarına okunan Mevlidi Şerifin ardından Vali Ali Fuat Atik ve Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın vatandaşlara yemek dağıttı.

Her iki törene kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, güvenlik mensupları  ile vatandaşlar katıldı.

Kutlamalara yarın  eski valilik önünde  saat 11.00 de anı ağacının dikilmesi ve resim sergisinin gezilmesi ile devam edilecek.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA