Müftülük Haberler

Sivas Müftülüğü AİLE OKULU EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Sivas Müftülüğü AİLE OKULU EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR
Bu haber 18 Ekim 2017 - 22:39 'de eklendi

AİLE OKULU EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Sivas İl Müftülüğü tarafından hanımlara özel olarak düzenlenecek Aile Okulu Eğitim Seminerleri 19 Ekim’de başlıyor.

Yüce Rabbimizin bizlere bir lütfu olan ailenin önemi günümüzde kimilerince tam anlamıyla idrak edilememekte ve aile, bir külfet olarak görülebilmektedir. Ailenin huzur veren ortamı, sorumsuzluklara, şuursuzluklara, heva ve heveslere kurban edilebilmektedir. Ne yazık ki sadakatsizlik, vefasızlık, tahammülsüzlük ve şiddet gibi sebeplerle nice yuvalar yıkılabilmektedir. Yıkılan bu yuvaların acı ve ibretlik sonu tüm olumsuzluğuyla toplum olarak karşımızda durmaktadır. Aile kurumunun dağılmasının en ağır bedelini ise daha hayat yolculuğunun başında hayatın yükü altında ezilmeye mahkûm edilen minik bedenler ödemektedir. Bu manada aileyi korumak, toplumu korumaktır sloganıyla huzurlu aile yuvalarını oluşturmak ve aile içi şiddeti engellemek başta olmak üzere aile ile ilgili bir çok sorunun cevap bulacağı aile eğitim seminerleri düzenlenecek.

Sivas İl Müftülüğü Konferans Salonunda 30 Kasım’a kadar her hafta Perşembe günleri 13.30 ile 15.00 saatleri arasında düzenlenecek olan Aile Okulu Eğitim Seminerlerinde; “Hz. Peygamberin (sas) Aile Hayatından”, “Ailede Mahremiyet Bilinci”, “Eş Seçimi ve Nişanlılık”, “Teknolojinin Aileye Etkisi”, “Aile İçi İletişim”, “Ailede Tüketim Bilinci” “Ailede Problem Çözme Yöntemleri”, “Öfke Kontrolü” gibi konular başta olmak üzere aile ile ilgili daha birçok konuda seminerler verilecek.

19 Ekim 2017 Perşembe günü düzlenecek ilk dersle başlayacak seminere tüm hanımlar davetlidir.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA