Müftülük Haberler

Sivas Müftülüğü Vali Gül, Uyuşturucuyla Mücadelede Görev Alanlara Teşekkür Belgesi Verdi

Sivas Müftülüğü Vali Gül, Uyuşturucuyla Mücadelede Görev Alanlara Teşekkür Belgesi Verdi
Bu haber 01 Temmuz 2017 - 7:05 'de eklendi

Vali Gül, Uyuşturucuyla Mücadelede Görev Alanlara Teşekkür Belgesi Verdi

Vali Davut Gül gönüllü olarak uyuşturucuyla mücadelede görev alan 10 kişiye teşekkür belgesi verdi.

Programa Vali Gül’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan ve uyuşturucuyla mücadelede gönüllü olarak görev alan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan katıldı.

Vali Gül, terörle mücadelenin daha sağlıklı yapılabilmesi için öncelikle ekonomik kaynakları olan uyuşturucunun önünün kesilmesi gerektiğini söyledi.

Gül, terörle mücadelede bir milat oluşturulduğunu belirterek, "Terörle mücadelenin daha sağlıklı yapılabilmesi için bunun ekonomik kaynaklarının kesilmesi gerekiyor. Bunun başında da uyuşturucu ve kaçakçılık geliyor. Gençler bizim geleceğimiz. Bu çocuklara sahip çıkmak gerekiyor. Devletin hem anayasal olarak görevi hem de bir anlamda toplumun korunması kendi bekasının sağlanması için uyuşturucuyla mücadeleyi etkin ve kararlı yapması gerekiyor. Şu anda yapılan o. Özellikle sınırlarımızda uyuşturucunun ülkemize girişinin engellenmesi, ülkemizde belli yerlerde bunun ekiminin üretiminin yapılmasının engellenmesi, şehirlerde ticaretinin engellenmesi, devletin böyle bir kararlılığı var ama sivil toplum kuruluşlarının, gönüllülerin desteği olmadan burada başarılı olmak imkansızdır. Bir gencimizi bile bu bataklıktan kurtarabilirsek ne mutlu bize. Bir kişiyi bile bu anlamda heba etme lüksümüz yok." dedi

Konuşmanın ardından uyuşturucu ile mücadelede gönüllü görev alan İl Müftüsü Şükrü Balkan’ın yanı sıra din görevlileri Efendi Tek ve Veysel Yılmaz ile  10 kişiye Vali Gül tarafından teşekkür belgesi takdim etti.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA