Sivas’ta Müftü Akkuş’tan Ramazan Ayı Mesajı

Sivas'ta Müftü Akkuş'tan Ramazan Ayı Mesajı

müftü akkuş'tan ramazan ayı mesajı

13 Nisan 2021 - 00:10

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, "Ramazân-ı Şerîf, şefkat duygularımızın zirveye ulaştığı, kalplerimizin rikkatinin hissedildiği ve infak ruhunun hayatımızın her anını kapladığı müstesna bir zaman dilimidir.” dedi.

Efendimizin (sav) ifadeleriyle evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazân-ı Şerîf’e kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbimiz bu rahmet, mağfiret ve azaptan azâde olma günlerinin maddî ve manevî bereketini üzerimizden eksik eylemesin.

Ramazân-ı Şerîf, şefkat duygularımızın zirveye ulaştığı, kalplerimizin rikkatinin hissedildiği ve infak ruhunun hayatımızın her anını kapladığı müstesna bir zaman dilimidir. Bu ayda Kur’ân-ı Kerîm indirilmeye başlanmış ve bu ikram ile Yüce Rabbimiz kâinatın gönül teline dokunmuştur. Son ilâhî vahyin indirilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi, Kur’ân-ı Kerîm’de bin aydan daha hayırlı bir gece olarak tarif edilmiştir. Zaman ve varlığın sahibi olan Rabbimiz, son vahyin inişine böylesine büyük bir değer atfederek Kur’ân-ı Kerîm’in düsturu ile buluşturulacak hayatların ne denli anlam yüklü ve ne büyük bir değere sahip olduğuna işaret buyurmuştur. Ramazân-ı Şerîf, tutulacak oruçları, verilecek zekât ve sadakaları, kılınacak teravih namazları ve okunacak hatm-i şerifleri ile hayatımızı lâhûtî bir atmosferin tesiri ile yaşamamıza vesile olacak Kur’ân ayıdır. Kur’ân-ı Kerîm’i gönüllerimize, azalarımıza ve hayatımızın her aşamasına misafir etme, onu memnun etme ve onun sözünü dinlemeye hazır gelme ayıdır. Ramazân-ı Şerîf, onun hoşnutluğu ile hayatımızı renklendirdiğimiz, bilinç düzeyimizin yükseldiği, okumanın, doğru anlamanın ve yaşamanın hazzını hücrelerimize kadar hissettiğimiz rahmet iklimidir. Sağlık, temizlik, hoşnutluk, mutluluk ve dikkatimizin bizi huzura sevk ettiği her anı Rahman’ın sonsuz tecellilerine mazhar olan fırsat mevsimidir.

Ramazân-ı Şerîf’in bu rahmet, mağfiret ve azaptan azade olma kazançlarıyla gönüllerimize, hanelerimize, cadde ve sokaklarımıza misafir olduğu bu fırsat mektebinden madden ve manen istifade ile mezun olabilmeyi bir hedef olarak takdirlerinize arz ediyorum. Bu özel zaman diliminin ülkemiz ve dünyada insanlığı kıskacına alan salgın hastalıktan kurtulmaya vesile olmasını diliyorum. Mevlâmız, bu kutlu mevsimi bizlerden hoşnut eylesin temennileri ile Ramazân-ı Şerîf’inizi tebrik ediyorum.

Yusuf AKKUŞ

İl Müftüsü


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayburt'ta Il Müftüsü Hasan Başoğlu, Kurban Vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına Verdi
Bayburt'ta Il Müftüsü Hasan Başoğlu, Kurban Vekaletini Türkiye...
Yalova'da Yaz Kur'an Kursu Kayıtları Başlıyor
Yalova'da Yaz Kur'an Kursu Kayıtları Başlıyor