Müftülük Haberler

Sözleşmeli İmamlar Kursu gecemedi Şimdi ne olacak?

Sözleşmeli İmamlar Kursu gecemedi Şimdi ne olacak?
Bu haber 31 Mart 2017 - 21:10 'de eklendi

Değerli takipcilerimiz  2016 ramazan ayından sonra yapılan sözleşmeli personel atamalarının sonucunda imamlar göreve başlamadan hizmetiçi kursuna alınmıştı. kurslar bitti ve yoğun bir eğitimin sonunda sınava tabi tutuldular.

Sınavda  basarısız olan var mı?

Duyumlarımıza göre Sınavdan bazı adayların basarısız olduğu yönünde  gerek bilgi yonünde gerek vasıf yonunde eksik olan sözleşmeli adaylar sınavı gecemediği  yonunde. tabi net bilgiler acıklanınca sizlere buradan duyuracağız.

Peki sınavı gecemesseler ne olacak?

Kadrolu imamlara hizmet içi sınavında basarısız olması durumunda yeniden bir hak daha verilip yeniden kursa alınmaktaydı.  sözleşmeli personelde bu durum değişebilir.

beklentimiz yeniden kursa alınmaları ve sonrasında basarılı olanların görevine devam etmeleri sağlanmalı. ikinci seferde basarısız olmaları durumuda ise gercekten adayın imamlık için yetersizliği karar verilmeli. ne hak yenilmeli ne de mağdur edilmeli. burada daha kaliteli adaylar beklemekteyken vasfı olmayanların göreve baslaması hak ve adalet için doğru değildir. elbette kimsenin hakkı yenilmesin imamlılık yeterliliği varsa  göreve başlaması sağlanmalı. yoksada yeni adaylara fırsat verilmeli

İmam adayları sabırsızlıkla bekliyor!(ayrı haber)

durumun takipcisi olduğumuzu bildirerek bu durumla ilgili gelişmeleri facebook ve  web sayfamızdan takip edebilirsiniz

facebook.com/diyanet.net

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA