Müftülük Haberler
Fatih Çağala

TEK DİN TEK KİTAP TEK ÜMMET

TEK DİN TEK KİTAP TEK ÜMMET
Bu haber 05 Nisan 2017 - 18:25 'de eklendi

İçerisinde yaşadığımız müslüman toplumların ümmetsel ortak değerlerini bir kenara bırakıp,ulusalbirlik,ulusaldevlet,vatan ,bayrak,dil gibi kavramların tekçiliğini savunarak kendi milliyetlerini yüceltip hâkim kılan ırki egemenliklerin varlığı sonucu kendisinden olmayanları yok sayıp,ezen,zulmederek benmerkezciliğini sağlayan sistemlerin varlığı ile birlikte ülke ve halklar arasında cereyan eden ve kendisinden olmayanları dışlamak,aşağılamak,inkar ve imha etmek gibi insanlık dışı ve insâni zenginlikleri kısıtlayıp sınırlandıran bu asabiyyetçilik fikri ilâhi nimetleri yasaklayarak inkar etmektedir.

İslâmın hâkimiyeti sürdürüldüğü asırlarda çok halklı,çokdilli,çok renkli yapılarla yaşandı. İslam : Ne insanlığı ne toprakları ne de dünyayı hiç bölmedi.

Allah katında hiçbir devlet ve milletin özel bir yeri yoktur.
Allah katında en üstün olan Allah’ın koyduğu yasalara en çok itaat edendir.

Değerli arkadaşlar hepimiz birbirimizden sorumluyuz. Irki sınırlar hem ümmeti hemde ümmetin tebliğ yollarını kapatan Avrupai âdetlerdir. Yanı başımızda bize komşu olan Müslüman kardeşlerimize olası bir zulum ve katliamda bizi duyarsızlaştıran aramızda duvar örüp görmememizi sağlayan ırki sınır ve nişanelerini kutsamayı bırakalım.Tek dil tek bayrak tek millet gibi küfrü muhafazakarlığı bırakıp tek din tek kitap tek ümmet gibi İslam akidesi üzerine olan muhafazakarlığını hakim kılalım.

EsselamunAleykum

Fatih ÇAĞALA 2017/05/04

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA