Müftülük Haberler

Tosya Müftüsü Basri Bektaş Görevine geri döndü.

Tosya Müftüsü Basri Bektaş Görevine geri döndü.
Bu haber 22 Ocak 2017 - 21:43 'de eklendi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası soruşturma kapsamında 2 Ağustos 2016 tarihinde Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile Tosya’da gözaltına alınan ve Sinop ilinde yapılan sorgulama sonrası tutuklanan Tosya Müftüsü Basri Bektaş bir süre kaldığı cezaevinden yaklaşık 2 ay önce tahliye oldu.
Edinilen bilgilere göre Müftü Basri Bektaş’ın ilgili kurumlardan gelen yazı doğrultusunda Tosya İlçe Müftüsü olarak görev yapmasında yasal bir sorun olmadığı yönünde karar verildi.

Müftü Basri Bektaş gelen karar sonrasında Sosya Medya hesabından göreve başlaması ile ilğili olarak yazdığı değerlendirmede “Yeniden değil, yenilenerek, hakkın rızasını bir imtihanını bilerek, her hayırlı işte olduğu gibi YA ALLAH! BİSMİLLAH!” dedi.

Bizde Basri BEKTAŞ’a Gecmiş olsun diyor görevinde basarılar diliyoruz.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA