Müftülük Haberler

Trabzon Müftülüğü KTÜ’lü Gençlerin Tarihi Mekânları Ziyareti

Trabzon Müftülüğü KTÜ’lü Gençlerin Tarihi Mekânları Ziyareti
Bu haber 12 Ekim 2017 - 1:05 'de eklendi

KTÜ’lü Gençlerin Tarihi Mekânları Ziyareti

 

Cami, Şehir ve Medeniyet” temalı 2017 Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle, ülkemizin farklı şehirlerinden bu yıl Karadeniz Teknik Üniversitesini kazanarak ilimize gelen üniversiteli gençler İl Müftülük görevlilerimizin rehberliğinde Pazar günü Trabzon’un Tarihi cami ve mekânlarını ziyaret ettiler. Gençlere tarihi camilerin yanı sıra şehrimizin farklı tarihi mekânları hakkında bilgiler verildi.

Üniversiteli Gençlere İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Emine İpekdal, Ortahisar İlçe Müftülüğü Vaizi Nagihan Cihan, Sare Hatun Öğrenci Yurdu Müdürü Ayla Alparslan, Gülbaharhatun Öğrenci Yurdu Müdürü Gönül Balçık ve Ortahisar Öğrenci Yurdu Müdürü Fatma Kılıç eşlik etti.

Ziyaretlerin ardından gençlere il müftümüz Keramettin Demir tarafından İkram sofrasında yemek verildi.

İl Müftümüz Demir gençlere yönelik yaptığı konuşmasında, Camilerin gençlerin hayatında önemli bir yere sahip olması gerektiğinden bahsederek gençlerin hayatlarında ki önemli mekânlardan birinin Cami olduğunu ifade etti. Camilerde gençlerinde yeri olduğunu belirterek milli ve manevi duyguların kazanılmasında camilerin özel fonksiyonları olduğunu ifade etti. İl Müftümüz, gençlerin sorularını da içtenlikle cevapladı.

Ziyaret fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA