Türkiye Diyanet Vakfı Konya şubesi Ve Mehir Vakfından Suriye’ye...

Türkiye Diyanet Vakfı Konya şubesi Ve Mehir Vakfından Suriye’ye Giyim Yardımı

türkiye diyanet vakfı konya şubesi ve mehir vakfından suriye’ye giyim yardımı

01 Temmuz 2020 - 17:55

Konya'da Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ile Mehir Vakfı'nın "Yolun İyilik Olsun" kampanyası çerçevesinde tedarik edilen 2 tır kıyafet Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Hatay'a gönderildi.

Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Mehir Vakfı Genel Merkezi önünde düzenlenen uğurlama töreninde yaptığı açıklamada, kıyafetlerin İdlib bölgesi başta olmak üzere Suriye’nin farklı bölgelerine  gönderileceğini söyledi.

Yardım Kampanyasının TDV Konya Şubesi ve Mehir Vakfı işbirliği ile yürütüldüğünü ifade  eden  Poçanoğlu, "Yardımlar İdlib bölgesi başta olmak üzere Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak amacıyla Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapısına doğru hareket edecek. 2 tır insani yardım malzemesi olarak kıyafet gönderiyoruz. TDV olarak bugüne kadar bölgeye 71 tır un, 8 tır gıda, 1 tır yatak, battaniye ve yastık gönderdik." dedi.

Ramazan öncesinde 5 bin gıda kolisini Suriyeli ihtiyaç sahiplerine gönderdiklerini belirten Poçanoğlu, şöyle konuştu:

"Mevsim harman mevsimi, yaz mevsimi özellikle vatandaşlarımızı zekatlarını ve sadakalarını verme konusunda, mahsüllerinin öşürünü verme konusunda teşvik ediyorum. Bu tür merasimleri de insanlara örnek olsun diye yapıyoruz. Şehrimiz için bereket olsun diye düzenliyoruz. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Mehir Vakfı Mağazalar Müdürü Fatma Nur Aşcı da yardımların İdlib bölgesi başta olmak üzere Suriye'nin farklı bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Aşçı, "Tırlarımızda, Suriye'de yaşayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtılmak üzere giyim, tekstil ve ayakkabı başta olmak üzere 2 milyon 200 bin 783 lira değerinde 71 kalemden oluşan 15 bin 401 adet ürün bulunmaktadır." dedi.

Yardım tırları konuşmanın ardından, dualarla Suriye’ye uğurlandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Agri'da Veda Ziyareti
Agri'da Veda Ziyareti
Gaziantep'de Il Müftümüzden Islâhiye Müftülüğüne Ziyaret
Gaziantep'de Il Müftümüzden Islâhiye Müftülüğüne Ziyaret