Müftülük Haberler

Uskudar Müftülüğü Müftülüğümüzce "15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı" Gerçekleştirildi

Uskudar Müftülüğü Müftülüğümüzce "15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı" Gerçekleştirildi
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 18:31 'de eklendi

Müftülüğümüzce "15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı" Gerçekleştirildi

       Müftülüğümüz 14 Temmuz 2017 Cuma günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde “15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı” gerçekleştirdi.streaming film

     Sunuculuğunu Hz. Ali Camii Müezzin-Kayyımı Bekir KÖSE’nin yaptığı program, Amine Hatun Camii Müezzin-Kayyımı Mustafa ALPHAYTA ve Çinili Camii Müezzin-Kayyımı Dursun ŞAHİN’in karşılıklı salâ vermesiyle başladı.

     Yaklaşık bin kişinin katıldığı program, Üsküdar Müftüsü Dr. Enver Osman KAAN, Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER ve Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya ŞANLIER’in günün anlam ve önemine binaen yaptıkları konuşmalarla devam etti.

     Din görevlilerimiz, 15 Temmuzu anlatan çok güzel bir tiyatro gösterisi yaptılar. Sahneye davet edilen şehit yakınları ve gaziler, hain darbe girişimi esnasında neler yaşadıklarını ve cuntacı teröristlere nasıl direndiklerini anlattıkları destansı mücadele salonda duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

      Ferah Mh. Merkez Camii İmam-Hatibi Yusuf BELGE’nin önderliğinde sahne alan çocukların salâ, ezan, salavat-ı şerif ve ilahiler eşliğinde muhteşem bir dinleti sergilemesinin ardından program sona erdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA