Müftülük Haberler

Yalova Müftülüğü EN ZOR VE EN UZUN GECE

Yalova Müftülüğü EN ZOR VE EN UZUN GECE
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 22:25 'de eklendi

EN ZOR VE EN UZUN GECE

Bir sene önce 15 Temmuz günü, tarihimizin en zor, en uzun ve en karanlık gecelerinden birini yaşadık. Aziz milletimiz ve güzel ülkemiz, TSK içine yuvalanmış bir grup cuntacının büyük bir suikast girişimiyle karşı karşıya kalmıştır. İsyancı hainler, her yere ve her şeye el koyma girişiminde bulunmuşlardır.

Ancak Cumhurbaşkanımızın çağrısı, sağduyulu medya ile toplum temsilcilerinin daveti, vatansever güvenlik güçlerimizin ve aziz milletimizin direnişiyle bu isyan girişimi boşa çıkarılmıştır. Necip milletimiz, emanetine sahip çıkmıştır.

Darbe girişimi başladığı andan itibaren Diyanet mensupları, milletimizin maneviyatını canlı tutmak üzere, salalar okumuş ve güzel yurdumuzun güzel insanlarının hissiyatına tercüman olmuşlardır. Diğer bir ifade ile ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan ve durduran salalara dönüşmüştür.

Bizler, Yüce Rabbimizin bu milleti mahzun etmeyeceğine inanıyoruz. Zira bu millet, tarih boyunca imanını, vatanını, istiklalini hep kutsal kabul etmiştir. Milletimiz, namusunu, şerefini, vatanını ve haysiyetini çiğnetmemiştir. İsyancılar rezil oldular, rezil ve zelil olmaya da mahkûmdurlar. Her kim doğrunun, mazlumun ve mağdurun yanındaysa, Allah da onun yanındadır.

Bu topraklar, asırlardır Müslüman yurdudur, milletimiz de şüheda evladıdır. Ezanlar, camiler ve cumalar da İslam’ın şiarıdır. Dinimizin kutsal kitabı ve en güzel örnek olan Peygamberi vardır. Bizim 14 asırlık engin tecrübemiz ve değişmez değerlerimiz vardır. Bizler aklımızı, inancımızı ve vicdanımızı bir kişiye veya bir gruba teslim edemeyiz ve de etmemeliyiz.

Milletimizin o gece gösterdiği onurlu duruş, nesiller boyunca şükranla ve minnetle anılacaktır. Varlığımıza kast edeneler hüsrana uğramışlar ve uğrayacaklardır. Fakat bu olaylardan büyük dersler çıkarmalıyız. Bu zulmü bize reva görenleri unutmamalı ve unutturmamalıyız. Dinimizi sahih kayaklardan en güzel şekilde öğrenmeliyiz.

Bizler birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi koruyalım. Farklılıklarımızı ayrılık sebebi değil, kültürel zenginliğimiz olarak görelim. Hile ve tuzaklara karşı uyanık olalım ve basiretli davranalım. Yarınlarımızın daha iyi ve daha güzel olacağına olan inancımızı da hep zinde tutalım.

Gün, milletçe kenetlenme, birlik ve kardeş olma günüdür. Şer odaklarına karşı uyanık ve tedbirli olma günüdür. Gün, Rabbimize dönüş yapma günüdür. Sahip olduğumuz nimetlerin kıymetini bilme ve şükretme günüdür.

Yüce Allah şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyetler bahşeylesin. Tanklara meydan okuyan bu necip millete zeval vermesin. Muhacirlere ensar olmuş milletimize rahmet ve nusretiyle muamele eylesin. İyilik, adalet ve merhamette daim eylesin.

Allah aziz milletimize bir daha acılar yaşatmasın. Bizleri bölmek ve zarar vermek isteyen her türlü fitne ve fesattan ebediyyen muhafaza eylesin.

 

Turgut Açari

İl Müftüsü

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA