Müftülük Haberler

Zonguldak Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Zonguldak’ta din görevlileriyle bir araya geldi…

Zonguldak Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Zonguldak’ta din görevlileriyle bir araya geldi…
Bu haber 24 Haziran 2017 - 21:22 'de eklendi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Zonguldak’ta din görevlileriyle bir araya geldi…

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, çeşitli ziyaretler için geldiği Zonguldak’ta din görevlileriyle bir araya geldi.

İl Müftülüğü konferans salonunda, bölgede görev yapan din görevlilerine seslenen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Zonguldak’ta görev yapan din görevlilerinin ve Zonguldak halkının Ramazan Bayramını kutladı.

Din görevliliğinin önemine işaret eden Başkan Görmez, “Allah bizi Peygamberlerin makamı olan mihrapta istihdam ediyor. Minberde istihdam ediyor. Allah bizi Kitabını öğretmede istihdam ediyor. Cenabı Hakk’a ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır. Hepimizi bekleyen en büyük tehlike ise yaptığımız işlerin rutinleşmesi, sıradanlaşmasıdır. Yaptığımız işe olan aşkımızı, heyecanımızı kaybetmemizdir. Yaptığımız işin sıradanlaşması dünyamızı da, ahiretimizi de götürecek bir tehlikedir aynı zamanda” dedi.

Din görevlilerinin görevlerini ifa ederken önce bir iç muhasebe yapmaları ve milletin manevi hayatına rehberlik ederken işe kendi kalplerinden başlamaları gerektiğini vurgulayan Başkan Görmez, “Mihrabın abidi olmadan mihrabın imamı olunmaz. Önce abid, sonra imam. Minberin alimi olmadan minberin hatimi olamayız. Kürsünün nasihi olabiliyor muyuz? Zaman zaman bunun muhasebesini yapmalıyız. Siz Kur’an-ı Kerim’in saadetin yolunu nasıl gösterdiğini anlatmakla yükümlüsünüz. Onun için mihrap görevi, minber görevi önemli bir görevdir. Fakat bu görevi yürütenlerin kendilerini yenilemek, vazife hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak için başlayacakları yer kalpten geçer, gönülden geçer. Önce bizim kendi muhasebemizi yapmamız lazım. Bizim kendimizi hesaba çekmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Din görevliliği vazifesini yürütürken ihlas ve samimiyetin öncelenmesi gerekliliğine de değinen Başkan Görmez, “Öyle bir vazife deruhte etmiş bulunuyorsunuz ki, öyle güzel işler yapıyorsunuz ki eğer bunları yaparken Allah’ın rızasına nail olamazsak, eğer O’nun rızası için yapamazsak, ihlası ve samimiyeti bir tarafa bırakmışsak, sadece rutin bir hizmete dönüştürmüşsek o zaman biz dünyamızı da ahiretimizi de berbat etmiş oluruz. Kalbimizi daima diri tutmak, ruhumuzu daima canlı tutmak, Allah’ın rızasını gözetmek, ihlas ve samimiyeti elden bırakmamak her şeyin başlangıcıdır” şeklinde konuştu.

Başkan Görmez, Zonguldak’taki temaslarının ardından akşam saatlerinde Ankara’ya hareket etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA