Müftülük Haberler

Zonguldak Müftülüğü ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNAN HATİMLERİN DUASI YAPILDI.

Zonguldak Müftülüğü ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNAN HATİMLERİN DUASI YAPILDI.
Bu haber 15 Temmuz 2017 - 19:48 'de eklendi

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNAN HATİMLERİN DUASI YAPILDI.

          15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde Diyanet İşleri Başkanlığımız hatim kampanyası tertip etmişti. Bu meşum darbe girişiminde canlarını ortaya koyarak şahadet mertebesine ulaşan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizin ruhlarına ithafen okunan 100.000 hatm-i şerifin duası ise 14 Temmuz 2017 Cuma günü tüm camilerimizde yapıldı.

          Zonguldak başta olmak üzere tüm yurtta Cuma namazı öncesi Kur’an ziyafetleri gerçekleştirildi. Kur’an tilavetlerinin yanı sıra tekbirler, tehliller ve salât-u selamların okunduğu programlarda tüm görevlilerimiz yurt genelinde okunan hatimlerin dualarını gerçekleştirdi. Bu bağlamda İl Müftülüğümüzün programı ise Ulu Camide gerçekleştirildi. Başta Sn. Valimiz Ahmet ÇINAR olmak üzere askerî ve mülkî erkânın da hazır bulunduğu Kur’an ziyafetinde hatim duasını Zonguldak il Müftüsü Rüstem CAN gerçekleştirdi. Düzenlenen Kur’an ziyafetine çok sayıda Zonguldaklı vatandaşlarımız katıldı.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA