Antalya’da Akdeniz üniversitesi Camii Gençlerin Buluşma Noktası...

Antalya'da Akdeniz üniversitesi Camii Gençlerin Buluşma Noktası Olacak

akdeniz üniversitesi camii gençlerin buluşma noktası olacak

30 Temmuz 2020 - 09:25

Akdeniz Üniversitesi Camii Gençlerin Buluşma Noktası Olacak

Vali Ersin Yazıcı Akdeniz Üniversitesi Camii’nde açılacak Genç Ofis için protokol imzaladı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Müftümüz Osman Artan, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yavuz Gürhan ve Akdeniz Üniversitesi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kadir Sarıcalar katıldı.

Gençlerimize Her Türlü Olanağı Sunacağız

Üniversite içerisinde açılacak Genç Ofis’in önemine değinen Vali Ersin Yazıcı “Gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim almaları, bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel açıdan her türlü gelişimi takip etmeleri, kendi değerlerimizin yanı sıra dünya ile bütünleşerek kendilerini geliştirmeleri için her türlü olanağı sunacağız. Bu protokolde bu anlamda önemli bir adım. Genç Ofis’in gençlerin yükseköğrenimleri süresinde almış oldukları eğitime, kişisel kapasite ve gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyorum. Genç Ofis’in yanında İl Müftülüğünün açacağı kitap kafe ile birlikte Akdeniz Üniversitesi Camii gençlerin buluşma noktası haline gelecek. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İnşallah en kısa sürede iki merkezimizin de açılışını gerçekleştiririz” dedi

 

Öğrenciler, akademisyenler ve üniversite personelinin eğitsel, kültürel, sportif, faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi amacıyla açılacak Genç Ofis Caminin zemin katındaki 540 metrekarelik alanda hizmet verecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da çocuklar Ve Gençler Için Düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının Yarı Finali Yapıldı
Malatya'da çocuklar Ve Gençler Için Düzenlenen Kur’an-ı...
Bilecik'de Müftü Ali Erhun’dan Gençlik Ve Spor Il Müdürü Yasin öztürk’e Iade-i Ziyaret
Bilecik'de Müftü Ali Erhun’dan Gençlik Ve Spor Il Müdürü...