Bilecik’de Bilecik Müftülüğünden “gençliğe Değer”...

Bilecik'de Bilecik Müftülüğünden “gençliğe Değer” Konferansları

bilecik müftülüğünden “gençliğe değer” konferansları

25 Ocak 2020 - 10:36

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Bilecik İl Müftülüğü tarafından çeşitli konferanslar düzenleniyor.

Bilecik İl Müftülüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından İl merkezinde Değerle Eğitimi kapsamında “Gençliğe Değer” konferansları düzenlenmektedir.  Bilecik İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Eğitimde İş Birliği Protokolü” kapsamında Müftülük personeli olan Vaiz, Din Hizmetleri Uzmanı, İmam Hatip ve Kur an Kursu Öğreticileri tarafından Bilecik’te bulunan ortaokul, lise ve pansiyonlarda konferanslar verilmektedir.

         Allaha İman, İnsan ve Değeri, Kimlik ve Aidiyet, Nimetlerin Kadrini Bilmek, Şükür, Sünneti-i Seniyenin Önemi, Niyet ve Davranış, İyilikleri Çoğaltmak, Faydasız Sözler ve Lüzumsuz İşlerden Uzak Durmak, Allahın Kulları için Koyduğu Sınır, Helaller ve Haramlar ve Sosyal Mediyada Mahremiyet gibi konular, öğrencilere sohbet, ders ve konferans tadında anlatılarak öğrendikleri bilgileri pratikte uygulamalarına rehberlik edilmektedir.

         Bilecik Müftülüğü 2019 yılında 2,5 ay gibi kısa bir zamanda 7 pansiyon, 21 orta okul ve lisede yaklaşık 3500 öğrenciye ulaştı. Müftülüğün dini değerleri ve hayatı anlamlandırmak, İslami bir perspektifte gereği gibi yaşamak noktasında gençliğe rol model olup kaktı sağlaması hem gençliği hem de yetişkinleri umutlandıracak konferansların 2019-2020 Eğitim –Öğretim yılının ikinci yarısında da devam etmesi ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

         Konferansların sonunda din görevlileri öğrencilerin güncel sorularına cevaplar vermektedir. Ayrıca Gençliğe Değer Projesi kapsamında öğrencilerin sorunlarına İslami çözümler getirerek pratik hayatlarına katkıda bulunmaktadır.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ditib Ve Tdv Giresun’da Yaraları Sarıyor
Ditib Ve Tdv Giresun’da Yaraları Sarıyor
Gaziantep'de Ilimizde Eğitim Semineri Düzenlendi
Gaziantep'de Ilimizde Eğitim Semineri Düzenlendi