Bilecik’de Hafızlık Muhafaza Kursuna Katılan Din Görevlilerine...

Bilecik'de Hafızlık Muhafaza Kursuna Katılan Din Görevlilerine Yönelik Araştırmacı-yazar Mustafa Turan Tarafından Hafızlığın önemi Hakkında Söyleşi Düzenlendi.

hafızlık muhafaza kursuna katılan din görevlilerine yönelik araştırmacı-yazar mustafa turan tarafından hafızlığın önemi hakkında söyleşi düzenlendi.

03 Haziran 2021 - 10:35

İl Müftülüğümüz bünyesinde görev yapan Hafız İmam-Hatip, Hafız Kuran Kursu Öğreticileri ve Osmanlı Hafızlık Yatılı Erkek Kuran Kursunda eğitim gören öğrencilere yönelik, Tarihçi-Yazar Hafız Mustafa Turan tarafından hafızlığın önemi hakkında söyleşi gerçekleştirdi.

Bilecik Müftülüğü Ek Hizmet binasında Hafız İmam Hatip ve Kur’an Kurs Öğreticileri ile bir araya gelen Yazar Turan, Hafızlığın önemi hakkında sunum yaptıktan sonra katılımcılara “Bir Sevdadır Hafız Olmak” isimli kitabını hediye etti.

Akabinde, Osmanlı Hafızlık Yatılı Erkek Kuran Kursuna geçerek öğrencilerle bir araya gelen Mustafa Turan “Kıymetli yavrular sizler herkese nasip olmayacak bir işi başarıyorsunuz. Hafızlık Allah’ın bir lütfudur. Hafızlık yapmak hafız olmak zordur. Ancak hafızlığı muhafaza etmek daha zordur. Sizleri tebrik ediyorum” diyerek hafızlığın önemi hakkında sunum gerçekleştirdi.

02.06.2021 tarihinde geçekleşen programda Yazar Tuara’a, İl Müftüsü Ali Erhun, İl Müftü Yardımcıları İbrahim Özen ve Sabri Bağcı’da eşlik etti.

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hatay'da Il Müftümüz Vefat Eden Personelin Cenaze Namazını Kıldırdı
Hatay'da Il Müftümüz Vefat Eden Personelin Cenaze Namazını...
Amasya'da Havza Ilçe Müftüsü Mehmet Nurlu Il Müftümüzü Ziyaret Etti
Amasya'da Havza Ilçe Müftüsü Mehmet Nurlu Il Müftümüzü...