Bilecik’de "739. Ertuğrul Gazi’yi Anma Ve Yörük...

Bilecik'de "739. Ertuğrul Gazi'yi Anma Ve Yörük şenlikleri" Başladı

"739. ertuğrul gazi'yi anma ve yörük şenlikleri" başladı

13 Eylül 2020 - 10:35

 

"739. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri", koronavirüs tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyularak, sınırlı katılımla başladı.  

 

Bu yıl pandemiyle mücadele nedeniyle, risk oluşturmamak bakımından dar bir çerçevede gerçekleştirilecek etkinlikler Vali Bilal Şentürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Faruk Dirgen, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Belediye Başkanı İsmet Sever ve sınırlı sayıda protokolün Ertuğrul Gazi Türbesini ziyareti ile başladı. 

Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin türbesinde nöbet tutan alp kıyafetli askerlerin "saygı nöbeti" değişiminin ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Ali Erhun tarafından dua edildi.

 

Sultan Alaaddin Keykubad tarafından Konya'dan gönderilen  temsili Beylik Beratınin takdimi ile Kütahya Valisi Ali Çelik'den teslim alınan Kayı Boyu sancağı ve Domaniç toprağının, Bilecik Doğa Sporları Kulübü Derneği (BİDOS) ekibince Vali Şentürk'e takdimi gerçekleştirildi.

 

Türk Büyükleri Anıtı'na Vali Şentürk tarafından Ertuğrul Gazi Birliği Başkanlığı çelenginin  sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Ertuğrulgazi Hazretlerinin  manevi huzurunda Kur’an ı Kerim tilaveti akabinde  İl Müftüsü Ali Erhun tarafından Cuma Namazının kıldırılmasıyla 739. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri töreni sona erdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da çocuklar Ve Gençler Için Düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının Yarı Finali Yapıldı
Malatya'da çocuklar Ve Gençler Için Düzenlenen Kur’an-ı...
Bilecik'de Müftü Ali Erhun’dan Gençlik Ve Spor Il Müdürü Yasin öztürk’e Iade-i Ziyaret
Bilecik'de Müftü Ali Erhun’dan Gençlik Ve Spor Il Müdürü...