Manisa Eğitim MerkeziHüsn-i Tilavet Kursu, Tashih-i Huruf Kursu, 4b...

Manisa Eğitim MerkeziHüsn-i Tilavet Kursu, Tashih-i Huruf Kursu, 4b Sözleşmeli Personele Mesleğe Hazırlık Eğitimi Başlamıştır.

hüsn-i tilavet kursu, tashih-i huruf kursu, 4b sözleşmeli personele mesleğe hazırlık eğitimi başlamıştır.

20 Eylül 2022 - 00:58

Başkanlığımızca, özellikle cami ve Kur'an kursu hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur'an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur'an-ı Kerim'i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek Hüsn-i Tilavet Kursu başlamıştır.

Başkanlığımızın en önemli faaliyet alanlarından biri olan hafızlık eğitiminin etkin, verimli, sistemli ve pedagojik bir zeminde yürütülmesine katkı sağlamak, personelin Kur'an-ı Kerim kıraatindeki yeterliklerini artırmak, kıraat ilminin öngördüğü esaslara uygun ses ve müsiki bilgi ve becerileri ile öğreticilik formasyonlarını geliştirmek amacıyla hafızlık eğitimlerinde görev yapan kadrolu ve sözleşmeli Kur'an kursu öğreticilerine yönelik Tashih-i Huruf Kursu başlamıştır.

4/B sözleşmeli personel statüsünde göreve başlayan imam hatip ve müezzin kayyımların mesleki yeterliklerini artırmak, kurum aidiyetlerini güçlendirmek, din hizmetlerinde daha etkin ve verimli olabilmelerini sağlamak amacıyla mesleğe hazırlık eğitimi başlamıştır.

Konferans salonunda açılış konuşması yapan Manisa Dini İhtisas Merkezi Müdürü Vehbi ÖZKAR kursiyelere eğitim süreci ile ilgili bilgiler verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Yenimahalle Ilçe Müftülüğü Mevlid Kandili Programı
Ankara'da Yenimahalle Ilçe Müftülüğü Mevlid Kandili Programı
Van'da Edremit Müftülüğü'nden Peygamberimiz, Cami Ve Irşat Konulu Konferans
Van'da Edremit Müftülüğü'nden Peygamberimiz, Cami Ve Irşat...