Muğla’da Kadın Din Görevlileri Kıyasıya Yarıştı

Muğla'da Kadın Din Görevlileri Kıyasıya Yarıştı

kadın din görevlileri kıyasıya yarıştı

12 Eylül 2022 - 18:25

2022 Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısı ile  13. Kadın Din Görevlileri arası Kur’an-ı Kerimi güzel okuma Türkiye Finali Muğla’da yapıldı.

Türkiye’nin farklı illerinden gelen 8 yarışmacının katıldığı final yarışması Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi B salonunda yapıldı.

Komisyon Başkanlığını Mushafları İnceleme Ve Kıraat kurulu üyesi Fatih Okumuş’un yaptığı yarışma komisyonunda yine Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Sedat Aydınlı, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı ,İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Esra Yılmaz, İstanbul İl Müftülüğü Vaizi Fatma Hilal Ferşatoğlu da yer aldı.

Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa ,Erzurum, İstanbul, Denizli, Samsun’da yapılan bölge yarışmalarının birincileri kura ile belirlenen sıra ve Kur’an- ı Kerimden belirlenen yerleri en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarıştı.

Yarışma öncesinde konuşan İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Dünya’nın incisi yeryüzü Cenneti Muğla’da böylesine özel bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirerek, komisyon üyelerine ve yarışmacılara hoşgeldiniz dedi Muğla’nın ilçelerinden gelerek yarışmayı izleyen bayanlara da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi.Yarışmada okunan Kur’an kıraatları ile  katılanlar duygulu anlar yaşadı.

Tecvid, makam ve meal alanlarında yapılan puanlama sonucunda sekiz Yarışmacıdan İstanbul bölge yarışması birincisi Emine Şen birinci olurken, Denizli Bölge Birincisi Fetime Betül Başa İkinci ,Ankara Bölge Birincisi Özge Köksal da üçüncü oldu.
Diğer yarışmacılar jüri tarafından 4.ilan edilirken,Komisyon başkanı Fatih Okumuş bu yarışmanın bir kaybedeninin olmadığını, hafızlık yaparak Kur’ana hizmet veren herkesin kazançlı olduğunu dile getirdi.

Yarışma birincisine 8 altın, ikinciye 6 altın, ve üçüncüye de 4 altın veilirken diğer yarışaculara da Diyanet İşleri başkanlığı tarafından yarım altın verildi.

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı ödül töreninde Müftülük tarafından da Yarışmacılara ve komisyon üyelerine hediyelerinin olduğunu Bakır hediyelikler konusunda Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya desteği   dolayısı ile teşekkür etti.

Verilen Çeşitli Hediyeler ve Fotoğraf çekimi ile program son buldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yozgat'de Cami Ve Kur’an Kurslarında Tadilat Ve Tamiratlar Devam Ediyor
Yozgat'de Cami Ve Kur’an Kurslarında Tadilat Ve Tamiratlar Devam...
Giresun'da öğrencilerin ‘hayalleri Gerçek Oldu’
Giresun'da öğrencilerin ‘hayalleri Gerçek Oldu’