Rize’de Hafızlar Kervanına 219 Kişi Daha Katıldı

Rize’de Hafızlar Kervanına 219 Kişi Daha Katıldı

rize’de hafızlar kervanına 219 kişi daha katıldı

08 Ağustos 2020 - 18:55

2020 yılı Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavlarına ilimizden katılarak başarılı olan 219 kişi hafızlar kervanına katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Kur’an kurslarımızda okuyan ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlara yönelik Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirilen hafızlık tespit sınavlarına ilimizden katılarak başarılı olan 219 kişi hafızlık belgesi almaya hak kazandı.

İl Müftüsü Naci Çakmakçı yaptığı açıklamada, hafızlığın önemine değinerek hafızlığın Allah’ın yeryüzünde bir insana verebileceği en büyük nimetlerden biri olduğunu ifade etti.

Müftü Çakmakçı, “Kur’an-ı Kerim’e bir hidayet kılavuzu bilinciyle iman etmeli, onu en güzel şekilde okumayı öğrenmeli ve hayatımıza rehber edinmeliyiz. Her mü’min Kitabını öğrenmenin, okumanın ve anlamanın gayretini taşımalıdır. Hamdolsun ilimizde Kur’an-ı Kerim’i okuma azmi ve heyecanı her geçen gün artmaktadır. Kur’an kurslarımıza gösterilen ilgiden biz bunu görüyoruz. Bundan dolayı halkımıza ve bu alanda çalışan bütün hocalarımıza teşekkür ediyor, gayretlerinin bereketli, başarılarının daim olmasını diliyorum.” dedi.

Rize’de 2016 yılında 524, 2017 yılında 304, 2018 yılında 366, 2019 yılında 355 öğrencinin hafızlığını tamamlayarak belge aldığını ifade eden Çakmakçı, “2020 yılında ise şu ana kadar Ocak/Temmuz sınavlarında 219 hafızımız başarılı olmuş ve belge almaya hak kazanmıştır. Eylül ayında yapılacak olan sınavda da öğrencilerimizin başarılı olacağını ve bu sayının daha da yukarılara çıkacağını ümit ediyorum.” dedi.

Çakmakçı, “Bu zor süreçte gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitimle hıfzını tamamlayan hafızlarımızı, emeği geçen hocalarımızı ve onları yetiştiren ana-babalarını tebrik ediyor, maddi-manevi destekte bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Mevlid-i Nebi Haftası çocuk Buluşması
İstanbul'da Mevlid-i Nebi Haftası çocuk Buluşması
Balikesir'da “göç Ve Aile” Temalı Resim Yarışması
Balikesir'da “göç Ve Aile” Temalı Resim Yarışması