Rize’den Idlib Için Ilk Yardım Tırları Yola çıktı

Rize’den Idlib Için Ilk Yardım Tırları Yola çıktı

rize’den idlib için ilk yardım tırları yola çıktı

19 Şubat 2020 - 18:56

Rize Valiliği öncülüğünde İl AFAD Müdürlüğü koordinesiyle, Sivil Toplum Kuruluşları tarafından İdlib için toplanılan yardım malzemeleri dualar eşliğinde yola çıktı.

Vali Çeber, Rizelilerin çok yardımsever insanlar olduğunu belirterek, ’Çok kısa sürede tahminlerin üzerinde yardımlar toplandı. İdlib’de yaşayan insanların bu yardımlara çok ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Toplanan bu yardımların orada yaşayan insanların çekmiş oldukları sıkıntıları bir nebze olsun azaltabileceği inancı bizleri mutlu ediyor. Ayrıca toplanan yardımlardan dolayı başta yardımsever Rize halkı olmak üzere emeği geçen tüm kuruluşlara en içten teşekkürlerimi sunuyorum.’ dedi.

Vali Çeber ‘Bugün itibarı ile 4 tır dolusu ihtiyaç malzemesini İdlib’e gönderiyoruz. Kampanyamız devam ediyor. Toplanan yardımları yine tırlarla önümüzdeki günlerde tekrardan bölgeye göndereceğiz’ ifadeleriyle herkesi kampanyaya katılmaya davet etti.

Uğurlama törenine Vali Çeber’in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Agri'da Veda Ziyareti
Agri'da Veda Ziyareti
Gaziantep'de Il Müftümüzden Islâhiye Müftülüğüne Ziyaret
Gaziantep'de Il Müftümüzden Islâhiye Müftülüğüne Ziyaret