Rize Imam Hatip Ortaokulu Hafızlık Sınıflarına öğrenci...

Rize Imam Hatip Ortaokulu Hafızlık Sınıflarına öğrenci Müracaatları Başladı

rize imam hatip ortaokulu hafızlık sınıflarına öğrenci müracaatları başladı

18 Haziran 2020 - 18:55

Rize Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi projesi kapsamında hafızlık eğitimi müracaatları başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), “İmam Hatip Ortaokullarında Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık” projesinin yeni dönem kayıtları başladı. Bu kapsamda Rize Merkez İmam Hatip Ortaokulu (RİHO) 4. sınıfı bitirip 5. sınıfa kayıt olacak olan ve hafızlık eğitimi alarak okumak isteyen kız ve erkek öğrencilere kapılarını açarak müracaatları almaya başladı.

Son Başvuru tarihinin 26 Haziran 2020 Cuma günü olan projede Akademik Yazılı Sınav ise 28 Haziran 2020 Pazar günü 10.00'da Rize Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nda yapılacaktır.

Okulumuz bünyesinde yürütülen “Okul-Kur’an Kursu işbirliğiyle Örgün Eğitim ile birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi için başvurular başladı. 4. Sınıfı bitiren Kız ve Erkek öğrencilerimizin Hafızlık için başvuruda bulunmak isteyenler okula gelmeden okul web sitemizde online olarak internet üzerinden de başvuruda bulunabilecekler.

Haydi Kur’an dostları! Haydi hafızlık hayali kuran kardeşlerimiz! İşte size fırsat! Tecrübeli kadrosuyla hem hafızlık hem de akademik eğitimi başarılı bir şekilde elde etme imkânı sizleri bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivas'ta Müftü Akkuş, Uluslararası Anadolu Imam Hatip Lisesi öğrencileri Ile Buluştu
Sivas'ta Müftü Akkuş, Uluslararası Anadolu Imam Hatip Lisesi...
Sinop'ta Ailede Tasarruf Bilinci
Sinop'ta Ailede Tasarruf Bilinci