Sivas’ta 363 Kişilik Hac Kafilesi Dualarla Kutsal Topraklara...

Sivas'ta 363 Kişilik Hac Kafilesi Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı.

363 kişilik hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

16 Mayıs 2024 - 00:10

Sivas'tan kutsal topraklara gidecek 12'si görevli toplam 363 kişilik hac kafilesi için Sivas İl Müftülüğü tarafından İlçe ve Köy Terminali'nde uğurlama merasimi düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, uzun zamandır hac farizasını yerine getirmek için bekleyen hacı adayları ile yakınları uğurlama programında duygulu anlar yaşadı.

Programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, hac ibadetinin İslam'ın en önemli şartlarından birisi olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; "Hac, İslâm’ın beş temel esasından biri olup bedenî ve malî yönü olan bir ibadettir. Hac ibadeti aynı zamanda farklı mekanlarda farklı sembollerin ziyaretini içeren ve ömürde belki de sadece bir defa yaşanabilecek birtakım tecrübeleri, duyguları ve heyecanları içinde barındıran müstesna bir ibadettir. Bu istikamette haccın hikmet ve gayesini idrak ederek, sağlık ve sıhhat içerisinde hac ibadetinizi yapmayı ve tekrar yuvanıza dönmeyi Yüce Allah sizlere ve tüm mü’min kardeşlerimize nasip etsin" dedi.

Program sonunda Gemerek İlçe Müftüsü Harun Kılıç'ın duasıyla birlikte getirilen tekbir, salavat ve telbiyeler ile hacı adayları kutsal topraklara gitmek için otobüslerle Sivas Nuri Demirağ Havalimanına  uğurlandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erzurum'da Müftümüz Dr. Rüstem Can, Müftülük Personeliyle Bayramlaştı.
Erzurum'da Müftümüz Dr. Rüstem Can, Müftülük Personeliyle...
Kütahya'da Vefat Ve Başsağlığı
Kütahya'da Vefat Ve Başsağlığı