Sivas’ta Bağımlılık Koordinatörleri Toplantıda Bir Araya...

Sivas'ta Bağımlılık Koordinatörleri Toplantıda Bir Araya Geldi

bağımlılık koordinatörleri toplantıda bir araya geldi

02 Eylül 2021 - 00:10

Sivas İl Müftülüğü, Sağlık İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ortak işbirliğiyle merkez ve ilçelerde görevlendirilen Bağımlılık Koordinatörlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il ve ilçelerde bağımlılıkla mücadele hususunda yürütülecek hizmetleri koordine etmek üzere görevlendirilen din görevlileri Sivas İl müftülüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, öncelikle koordinatörlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi. “Aile bütünlüğünü tehlikeye sokarak gençlerimizi ve geleceğimizi tehdit eden, Madde Bağımlığı, Sosyal Medya Bağımlılığı veya bunlara benzer her türlü bağımlılıklarla mücadele etmek her bir bireyin görevidir. İl Müftülüğü olarak bu mücadele içindeyiz ve koordinatörlerimiz ile sahaya inerek tespit edilen bağımlılara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarımızda Müftülüğümüz ile iş birliği içerisinde olan diğer kurumlarımıza ayrıca desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

İki oturum halinde yapılan toplantı, Sağlık İl Müdürlüğü AMATEM Merkezinden ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesinden katılan görevli uzman personellerin sunumları ile sona erdi.

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Hattat Hasan çelebi Mescidi Dualarla Ibadete Açıldı
İstanbul'da Hattat Hasan çelebi Mescidi Dualarla Ibadete Açıldı
Konya'da Genç Akademi Ve Ilahiyat Akademi Programı Buluşması Gerçekleştirildi
Konya'da Genç Akademi Ve Ilahiyat Akademi Programı Buluşması...