Sivas’ta Yeni Göreve Başlayan Din Görevlileri Cübbe...

Sivas'ta Yeni Göreve Başlayan Din Görevlileri Cübbe Sarıklarını Giydi

yeni göreve başlayan din görevlileri cübbe sarıklarını giydi

01 Mart 2024 - 00:10

Diyanet Akademisi’nde eğitimlerini tamamlayarak Sivas’a atanan din görevlileri için cübbe sarık giyme töreni düzenlendi.

İl Müftülüğü Toplantı Salonunda düzenlenen törende, yeni atanan din görevlilerine hitap eden Sivas İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya,din görevlilerine hayırlı olsun dileklerini ileterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizleri İslam dinine hizmetkar kılan ve bizleri bu makamlara getiren Yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Değerli kardeşlerim ailenize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizler de artık bir din görevlisi, bu dinin bir tebliğcisi ve temsilcisi oldunuz. Rabbim bundan sonraki süreçte emeklerinizi zayi etmesin. Bu andan itibaren önemli bir vazifenin neferi olacaksınız. Bu yolda sizin iki tane olmazsa olmaz düsturunuz olacak. Birincisi sabır, diğeri ise samimiyettir. Yüce Mevlam Kur’an’ından ve Resulünün sünnetinden bizleri ayırmasın bu yolda hayırlı hizmetler yapmayı cümlemize nasip etsin.”dedi.

Daha sonra İl Müftüsü Altunkaya, göreve yeni başlayan din görevlilerine cübbe ve sarıklarını giydirerek günün anısına Kur’an-ı Kerim ve hediye takdiminde bulunarak dualarla görev yerlerine uğurlandı.

Törende müftü yardımcıları ve şube müdürleri hazır bulundu.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adiyaman'da Diyanet Işleri Başkanı Erbaş, “uluslararası Helal Kongresi”ne Katıldı
Adiyaman'da Diyanet Işleri Başkanı Erbaş, “uluslararası Helal...
Şanlıurfa'da Hafızlık Ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi
Şanlıurfa'da Hafızlık Ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma...