Tanıştığı Rize’li Gencin Hayatından Etkilenerek Müslüman...

Tanıştığı Rize’li Gencin Hayatından Etkilenerek Müslüman Oldu.

tanıştığı rize’li gencin hayatından etkilenerek müslüman oldu.

20 Ağustos 2020 - 18:55

Hristiyan dinine mensup Rus asıllı İrina, tanıştığı Rize’li gencin yaşantısından etkilenerek Müslüman oldu.

Merhum Din Görevlilerinden Ömer Ali Mafratoğlu’nun oğlu Mustafa Mafratoğlu, yüksek lisans için Rusya’da bulunduğu sırada tanıştığı İrina Andreeva ile hayatını birleştirme kararı aldı.

Hristiyan dinine mensup İrina Andreeva, İslam dininin güzelliklerinden ve Mustafa Mafratoğlu’nun yaşantısından etkilenerek Müslüman olmaya ve onunla evlenmeye karar verdi.

Rize Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olma isteğini belirten İrina Andreeva, burada düzenlenen "İhtida" merasiminde İl Müftüsü Naci Çakmakçı ve diğer şahitlerin huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu.

İl Müftülüğünde gerçekleştirilen ihtida merasiminde okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından İl Müftüsü Naci Çakmakçı İslam’ın şartlarından ve dinimizin güzelliklerinden söz etti.

Kelime-i Şahadet getirip Müslüman olduktan sonra Aylin ismini alan Rize gelinine ihtida belgesi verilip Kur’an-ı Kerim ve İlmihal hediye edildi.

Müslüman olmaktan dolayı son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Rize gelini, “Hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi isteğimle İslam dinini seçtim. Bana hediye edilen Kur’an-ı Kerim ve ilmihali okuyarak eşimin de yardımıyla İslam’ı daha iyi anlamaya ve yaşamaya çalışacağım” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilecik'de Mevlid-i Nebi Haftası Başladı
Bilecik'de Mevlid-i Nebi Haftası Başladı
Isparta'da Göç Ve Aile Temalı Resim Yarışması
Isparta'da Göç Ve Aile Temalı Resim Yarışması