Tekirdağ’da Vekâletle Kurban Organizasyonu Tanıtıldı

Tekirdağ’da Vekâletle Kurban Organizasyonu Tanıtıldı

tekirdağ’da vekâletle kurban organizasyonu tanıtıldı

17 Mayıs 2024 - 00:30

Tekirdağ’da 2024 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Toplantısı ve 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursu Eğitim Semineri düzenlendi.

 

Tekirdağ İl Müftülüğü Konferans Salonundaki toplantıda din görevlilerine hitap eden Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, ‘‘Türkiye Diyanet Vakfının, kuruluşundan bugüne dünyayı iyiliğin değiştireceğine olan inancıyla nice güzel hizmetlere öncülük ettiğini belirterek, Kurban İbadetinin amacı, hedefi, vekaletle kurban hizmetlerini, Depremzede kardeşlerimiz başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı yapılan kurban organizasyonlarından bahsederek, Türkiye Diyanet Vakfının faaliyetlerini gerçekleştirdiği farklı ülkelerden hatıraları anlattı.

 

Toplantının ikinci bölümü ‘‘Yaz Kur’an Kursları Tanıtım ve Teşvik toplantısı’’nda konuşan Akbulut, ‘‘Yaz Kurslarının, Kur’an-ı Kerim öğretiminin ve öğreticiliğinin öneminden bahsederek, Bir Kur’an Öğreticisi, yaz kursu başlamadan önce Bu eğitim bittiğinde çocukların birçok olumlu duygu ile buradan ayrılmasını amaçlıyorum. Olumsuz duygular yaşamamaları için olabildiğince çaba göstereceğim. Bu eğitimde bir fidan dikeceğim. Bu fidanın hemen ağaç olup, bu ağacın meyvesini almayı ummuyorum. Ancak hedefim çocukların zihnine ve kalbine güzel, küçük tohumlar ekmek. Bu tohumları sevgi ve özenle ekeceğim diyebilmelidir. Yaz Kur’an kursları, İslam ahlakıyla yetiştirilmek istenen çocuk ve gençlerin durağı, ömürlerine tesir edecek İslami bilgi ve muhabbetin temel kaynağı olmalıdır. Velide bu bilinci oluşturabilmek, ancak bu hizmetin faydasına inanmakla mümkündür. Gençlik, insan ömrünün en coşkun, en heyecanlı, en güzel zamanları. Bedenin ve zihnin en verimli çağlarıdır. Kendini bulma ve Allah’a yaklaşma, Rabbiyle yakınlaşma gayesinde olan gençler için, imkanlarla dolu bir zaman dilimi. İman ve ibadet ruhuyla yaşayan genç için ömrünün en kıymetli dönemidir dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adana’da Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine Tavuk Döner Ikramı
Adana’da Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine Tavuk Döner Ikramı
Duzce'de Diyanet Işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ilimizde Kur’an Kurslarını Ziyaret Etti.
Duzce'de Diyanet Işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ilimizde...