Tekirdağ’da Engelli Dernekleri Il Müftülüğü Iftarında...

Tekirdağ'da Engelli Dernekleri Il Müftülüğü Iftarında Buluştu

engelli dernekleri il müftülüğü iftarında buluştu

23 Mart 2024 - 00:30

Tekirdağ İl Müftülüğünce düzenlenen programa, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Dini İhtisas merkezi Görevlileri, Öğrenciler, Engelli Bireyler ve aileleri katılarak iftar sevincini paylaştı.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İftar duası yapan İl Müftüsü Mustafa Soykök, ‘Rabbim Ramazan’ın coşkusunu hissetmeyi nasip etsin. Bu davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyoruz. Hepinize afiyet olsun. Katılan herkese teşekkür ederim’ dedi.

 

Akabinde Diyanet İşleri Başkanlık Vaizi Abdullah Okuroğlu yaptığı selamlama konuşmasında ‘Çok kıymetli misafirlerimiz Tekirdağ İl Müftülüğünün düzenlemiş olduğu iftar programına hepiniz hoş geldiniz. Bizleri İslam ile şereflendiren, Ramazan ayına, oruç ayına ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Ben de aranızda bir engelli olarak bulunmaktayım bundan beş buçuk yıl önce bacağımı kaybettim. Bugün burada sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum, Rabbim bu büyük imtihanı başarabilmeyi hepimize nasip eylesin. Engelli yakını olanlara Yüce Rabbim’den kolaylıklar diliyorum, hayatı çekilmez kılmak zihnimizde başlar gönlümüzde ve fikrimizde engel yoksa hayat daha güzel ve kolay olacaktır. Efendimiz (sav) ile beraber Uhut savaşına katılan engelli sahabiler de vardı, bunlardan biri Semure bin. Cündeb (ra) idi. O, savaştan önce Rasülullah’a gelip cennette ayağım sağlam olacak mı demişti. Rasûlullah’ (sav) de ‘‘evet’’ dedi ve o Sahabe savaşta şehit oldu. Rasûlüllah (sav) onun şehit olduğunu görünce çok hüzünlendi ve şöyle buyurdu; ‘‘ben seni cennette kusursuz olarak hem ayakları sağlam hem de kanatlarının olduğunu görüyorum’’ dedi. Okuroğlu, katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adiyaman'da Diyanet Işleri Başkanı Erbaş, “uluslararası Helal Kongresi”ne Katıldı
Adiyaman'da Diyanet Işleri Başkanı Erbaş, “uluslararası Helal...
Şanlıurfa'da Hafızlık Ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi
Şanlıurfa'da Hafızlık Ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma...