Şanlıurfa’da şanlıurfa’da Iftar Sofrası Yetim çocuklar...

Şanlıurfa'da şanlıurfa’da Iftar Sofrası Yetim çocuklar Için Kuruldu

şanlıurfa’da iftar sofrası yetim çocuklar için kuruldu

03 Nisan 2024 - 00:20

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi ve Kadın Kolları gönüllüleri tarafından ‘’İyilik Sofrası’’ sloganıyla yetimlere yönelik gerçekleştirilen iftar programına, onlarca yetim çocuk katıldı.

Gerçekleştirilen programa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Müftü Yardımcıları Dr. Abdulhamit Turgut, Zeynep Kaya Demirtaş, Karaköprü İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Haliliye İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım, Eyyübiye ilçe Müftüsü Osman Toprak ile yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, iyiliğin önemine değinerek, "Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kadın gönüllü kardeşlerime canı-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün bizlere emanet olan yetimlerimizle birlikte iftar etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Program emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Yemek sonrası minik çocuklar, palyaço kostümü eşliğinde uzun süre eğlendi. Çocuklar gönüllerle birlikte el sanatları ve çeşitli oyunlar oynayarak zaman geçirdi.

Program sonrasında çocuklara oyuncak, etkinlik kitabı ve ailelerine bayramlık kolonya, şeker, bayramlık giyim alış veriş kartı ile gıda alışveriş kartları hediye edildi.

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari'de Hakkari Valisi Ali çelik öğrencilere Istanbul Gezisi Için Söz Verdi.
Hakkari'de Hakkari Valisi Ali çelik öğrencilere Istanbul Gezisi...
Kayseri Il Müftülüğü Personeli Bayramlaştı
Kayseri Il Müftülüğü Personeli Bayramlaştı