Diyanetin kararına dikkat çeken destek!

Diyanetin kararına dikkat çeken destek!

Diyanetin kararına destek geldi. karara uyun!

19 Mart 2020 - 13:38 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 13:45

Türkiye Düşünce Platformundan yapılan açıklamada, "Ev içinde cemaat yaparak, bu geçici süreyi değerlendirmek ve aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırmak mümkün olacaktır." ifadesine yer verildi.

Türkiye Düşünce Platformundan, Diyanet'in 'camilerde cemaatle namaz kılınmamasıkararına destek

Türkiye Düşünce Platformundan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığının “camilerde cemaatle namaz kılınmaması” kararına destek geldi.

Platformdan yapılan açıklamada; Diyanet İşleri Başkanlığının camilerde cemaatle namaz kılınmamasına yönelik kararının doğru bulunduğu, bu süreçte evlerde aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırılabileceği vurgulandı.

Türkiye Düşünce Platformundan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve diğer birimlerin özverili çalışmalarıyla koronavirüsün Türkiye'ye ulaşmasının önemli oranda geciktirildiği belirtildi.

Tüm kurum ve kuruluşların halkın sağlığını korumak adına üzerine düşen görevi büyük bir sorumluluk bilinci ve titizlikle yerine getirdiğine işaret edilen açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının, camilerde cemaat ile namaz kılınmasını, hastalık tehdidi bitene kadar tehir ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

- Diyanet İşleri Başkanlığının almış olduğu bu kararı doğru buluyoruz

"Cami cemaatinin, ailelerinin ve komşularının can emniyetinin sağlanması, dinimizin korunmasını emrettiği en temel haklardan olan can emniyeti açısından öncelik arz etmektedir. Bu vesileyle ev içinde cemaat yaparak, bu geçici süreyi değerlendirmek ve aile fertlerine cemaatle namaz kılma alışkanlığı kazandırmak mümkün olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığının almış olduğu bu kararı doğru buluyoruz."

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş tedbirlerin dini boyutunu anlattı:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivas'ta Müftü Akkuş, Uluslararası Anadolu Imam Hatip Lisesi öğrencileri Ile Buluştu
Sivas'ta Müftü Akkuş, Uluslararası Anadolu Imam Hatip Lisesi...
Sinop'ta Ailede Tasarruf Bilinci
Sinop'ta Ailede Tasarruf Bilinci