Kilis 7 Aralık üniversitesi Ile Kilis Müftülüğü Arasında...

Kilis 7 Aralık üniversitesi Ile Kilis Müftülüğü Arasında Eğitimde Işbirliği Protokolü Imzalandı

kilis 7 aralık üniversitesi ile kilis müftülüğü arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı

13 Ekim 2021 - 17:45

 

 

Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile Kilis Müftülüğü arasında, örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde, Kilis İl Müftülüğü ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi bünyesinde gençlik hizmetlerini yürütmek ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilmiş İl Gençlik Koordinatörlerinin uygulayacakları projelerde iş birliği yapmak, kişisel gelişim, mesleki, teknik, mevzuat ve ilgili alanlarda belirlenen amaçlara yönelik hizmetlerin yürütülmesi ve kurumlar arası iş birliğini oluşturmak amacıyla eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Kilis Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin katıldı.

Vali Soytürk; “Bu protokol ile İlimiz Müftülüğü bünyesinde gençlik hizmetlerini yürütmek maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilmiş il koordinatörlerinin uygulayacakları projelerde iş birliği yapılacak. Bu çerçevede, üniversite öğrencilerine milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi, zararlı dini ve sosyal akımlara karşı uyarılması, öğrencilerin mesleki, akademik, sportif, sanatsal, kültürel ve sosyal gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi ve çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanıyor. Üniversite öğrencilerimizin mesleki ve akademik gelişmelerinin yanında manevi dünyaları için de çalışma yapılmalı, her iki tarafa da hayırlı olsun.” dedi

 

 

 

 

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ığdırlı Onbaşı Hasan Camii'nin Temeli Dualarla Atıldı
ığdırlı Onbaşı Hasan Camii'nin Temeli Dualarla Atıldı
Kayseri'de ‘ahilik Ve Helal Bilinci’ Konulu Resim Yarışması ödül Töreni Düzenlendi
Kayseri'de ‘ahilik Ve Helal Bilinci’ Konulu Resim Yarışması...