Nevşehir’de Vali Becel, 4-6 Yaş Sınıfında Eğitim Gören...

Nevşehir'de Vali Becel, 4-6 Yaş Sınıfında Eğitim Gören Minikleri Ziyaret Etti...

vali becel, 4-6 yaş sınıfında eğitim gören minikleri ziyaret etti...

08 Ekim 2020 - 18:35

Geçtiğimiz günlerde Yüksel ve Menduha Erdaş çifti tarafından Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan ve Kur’an kursu olarak hizmete giren binanın açılışı yapıldı.

Açılış törenine Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, İl Müftü Yardımcısı Nurcan Solak, Şube Müdürü Bünyamin Aksöz’ün yanı sıra din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri ve veliler katıldı.

Kur’an kursunda incelemelerde bulunan Vali Becel, 4-6 yaş grubu sınıfında eğitim gören minik öğrencileri ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

120 çocuğun yetiştirdiği çiçekleriyle bilinen Çiçekli Camii’ni de ziyaret eden Vali Becel, cami içerisinde yetiştirilen bitkileri inceleyerek kendi adına yetiştirilen çiçeğe su verdikten sonra caminin imamı Ahmet Aydemir’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Becel, daha sonra caminin gençlik merkezine geçti. Burada Kur’an kursu ve Diyanet Öğrenci Evi olarak hizmete giren binayı Türkiye Diyanet Vakfına bağışlayan Yüksel ve Menduha Erdaş çiftine bu örnek davranışları nedeniyle plaket takdim etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bolu'da Neşeli Dostlar Sokağı Diyanet Tv'de
Bolu'da Neşeli Dostlar Sokağı Diyanet Tv'de
Elazığ Depremi’nde Vefat Edenler Için Anma Programı Düzenlendi!
Elazığ Depremi’nde Vefat Edenler Için Anma Programı...